Aktualności 24 marca 2020

  1. W związku z wejściem w życie nowego prawa oczekujemy na szczegółowe zarządzenia władz kościelnych.
  2. Jutrzejsza uroczystość Zwiastowania Matki Bożej msze św. 7.00, 8.30, 10.00, 18.30. Jeśli możliwe, prosimy o wcześniejszą informację dla tych, którzy zamierzają przyjść, abyśmy mogli zaplanować odpowiednią liczbę mszy św. w kościele i kaplicy. Modlitwa błogosławieństwa Matek spodziewających się dzieci będzie odmawiana na każdej mszy, prosimy wszystkich o modlitwę za te mamy i duchową łączność.
  3. Do tego czasu podporządkowując się postanowieniom władz cywilnych gromadzimy się na liturgii w gronie 5 wiernych z wyłączeniem posługujących. Zwracając uwagę na dotychczasową liczbę wiernych, którzy uczestniczyli we mszach świętych w czasie obowiązywania dotychczasowych obostrzeń będą o wyznaczonych godzinach trzy różne miejsca celebry. (zwykle na mszach było 12 – 15 osób.) Kościół, kaplica św. Józefa oraz kaplica Maryjna. Uwzględniając doświadczenia z jutrzejszej Uroczystości przed niedzielą ogłosimy w jakim stopniu jesteśmy służyć wiernym sakramentami w niedzielę.
  4. Transmisja będzie z kościoła parafialnego za pośrednictwem Fanpage parafialnego: https://www.facebook.com/swpawellublin/
  5. Modlitwa różańcowa z adoracją Najświętszego Sakramentu będzie kontynuowana i transmitowana przez fanpage. (link powyżej) W związku z ograniczeniami proszę o zgłaszanie kto którego dnia chciałby wziąć udział w różańcu. W ten sposób damy możliwość przynajmniej raz na określony czas udziału w adoracji i różańcu. Zgłoszenia telefonicznie lub dziś osobiście po różańcu.
  6. Wizyty w kancelarii prosimy ograniczyć do najpilniejszych. W razie potrzeby proszę o telefon. Msze św. Można zamawiać telefonicznie.
  7. Proszę na bieżąco śledzić kolejne informacje, gdyż sytuacja może ulec zmianie. Ks. Mirosław Matuszny
Opublikowany w Bez kategorii

2 myśli na temat “Aktualności 24 marca 2020

  1. Jak to jest, że w MPK może jechać nawet 17 osób zgodnie z prawem, a w ogromnym kościele może się zgromadzić tylko 5 osób?

Dodaj komentarz