BARCELONA – MONTSERRAT – NICEA – PORTOFINO – PIZA – RZYM – NEAPOL – BARCELONA REJS PROMEM wersja PREMIUM

Zapisy: ks. Mirosław Matuszny tel. +48 604 988 929

Touroperator: Frater www.frater.pl

TERMIN:   25.04 – 03.05.2020

CENA: 6800 ZŁ + 150 EUR

13 pokładów pełnych atrakcji, rozrywki i kabin

9-poziomowy hol w centrum statku z kręconymi schodami, kopułowymi sufitami oraz szklanymi windami z panoramicznym widokiem na morze

Szeroki wybór barów i restauracji

Świetna rozrywka, m.in. Casino royale, safari club z samopoziomującymi stołami bilardowymi oraz teatrem wystawiającym współczesne sztuki (m.in.: „Mamma mia”)

Ściana wspinaczkowa, pole do minigolfa oraz symulator gry w golfa,

Supernowoczesne day spa i centrum fitness

Pokład słoneczny i solarium oraz basen główny

Program dla młodzieży adventure ocean i sala optix teen centre

PROGRAM RAMOWY 9 DNI

DZIEŃ 1  25.04

Zbiórka uczestników na lotnisku. Odprawa biletowo – bagażowa. Przelot do Barcelony. Przejazd w okolice Masywu Górskiego Montserrat. Mieści się tutaj jeden z najsławniejszych klasztorów na świecie. W Klasztorze Montserrat na szczególną uwagę zasługują: figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem, usytuowana w niszy nad głównym ołtarzem bazyliki, Muzeum sztuki Montserrat, które gromadzi dzieła Pabla Picassa, El Greco, Salvadora Dali, Caravaggia, czy Moneta, drukarnia (założona w 1499 roku) oraz zbiór 300 tys. woluminów ksiąg. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Barcelony.

DZIEŃ 2  26.04

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie stolicy Katalonii – Barcelony. Zobaczymy genialne dzieło Antonio Gaudiego – Sagrada Familia. Stąd przejedziemy do Parku Güell – spacer po nieporównywalnym do innych ogrodzie z najdłuższą ławką świata, w którym poza fantazyjną roślinnością i architekturą ogrodową zobaczymy także Muzeum Gaudiego z licznymi pamiątkami po wielkim twórcy. Spacer po Passeig de Gracia, przy której znajdują się dwa najważniejsze obiekty zaprojektowane przez Gaudiego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batillo. Po południu udamy się do dzielnicy gotyckiej zachwycającej urokiem niezwykle malowniczych wąskich, średniowiecznych uliczek.  Zwiedzimy gotycką katedrę św. Eulalii z XII -XV w. – jeden z cenniejszych przykładów tego stylu w Hiszpanii. Zobaczymy w pobliżu Wielki Pałac Królewski, dawną siedzibę hrabiów Barcelony i królów Aragony oraz deptak La Rambla. Z kolei udamy się do portu. Zaokrętowanie na statku. Korzystanie z pakietu All inclusive – w cenie wycieczki: posiłki w dowolnych restauracjach dostępnych na statku oraz szeroki wachlarz atrakcji do wyboru. Nocleg.

DZIEŃ 3  27.04

Przypłynięcie do portu Villefranche o godz. 9.00 rano. Zejście na ląd. Przejazd na zwiedzanie Nicei. Spacer po Placu Massena, zobaczymy m.in. wspaniały ogród i fontanny. Błądząc uliczkami starego miasta odnajdziemy czar południowych Włoch i francuskiej Prowansji. Wypoczynek na plaży nad lazurowym morzem, tam gdzie od XIX wieku przybywali tłumnie artyści i ludzie kina z całego świata. Do dziś wizytówką miasta jest słynny Bulwar Anglików otoczony plażą i wspaniałymi hotelami, pośród których króluje Negresco. Powrót na odprawę promową. Zaokrętowanie. Wypłynięcie o godz. 19.00. Korzystanie z pakietu All inclusive – w cenie wycieczki: posiłki w dowolnych restauracjach dostępnych na statku oraz szeroki wachlarz atrakcji do wyboru. Nocleg.

DZIEŃ 4  28.04

Przypłynięcie o godz. 8.00 rano. Udamy się na zwiedzanie Portofino – małej, lecz uroczo malowniczej, pocztówkowej wioski na liguryjskim wybrzeżu. Gwiazdy z całego świata, które chętnie cumują tu swoje jachty, nazywają Portofino najpiękniejszym portem Morza Śródziemnego. Zachwycić nas może wszechobecna soczysta zieleń i skaliste klify. W lazurowym morzu odbijają się kolorowe kamieniczki. Wokół portu znajdują się świetne restauracje i sklepy najdroższych światowych domów mody. Czas wolny. Powrót na odprawę promową. Zaokrętowanie. Wypłynięcie o godz. 18.00. Korzystanie z pakietu All inclusive – w cenie wycieczki: posiłki w dowolnych restauracjach dostępnych na statku oraz szeroki wachlarz atrakcji do wyboru. Nocleg.

DZIEŃ 5  29.04

Przypłynięcie do portu w La Spezia o godz. 7.00. rano. Zejście na ląd. Przejazd na zwiedzanie zabytkowej Pizy. Znajdujące się tu na placu Katedralnym z XII w. budowle mają niepowtarzalny charakter. Zobaczymy m.in. arcydzieło romańskiej architektury – katedrę, gotycką nekropolię Campo Santo, baptysterium oraz dzwonnicę – „Krzywą Wieżę”. Czas wolny. Powrót na odprawę promową. Zaokrętowanie. Wypłynięcie o godz. 19.00. Korzystanie z pakietu All inclusive – w cenie wycieczki: posiłki w dowolnych restauracjach dostępnych na statku oraz szeroki wachlarz atrakcji do wyboru. Nocleg.

DZIEŃ 6  30.04

Przypłynięcie do portu Civitavecchia o godz. 7.00. Zejście na ląd. Udamy się na zwiedzanie Rzymu – Watykanu.  Zwiedzimy Bazylikę św. Piotra z baldachimem projektu Berniniego i  „Pietą” Michała Anioła. Nawiedzimy miejsce spoczynku Św. Jana Pawła II. Ulicą Via della Conciliazione przez most Świętego Anioła udamy się na zwiedzanie Rzymu barokowego: plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi. Ciekawą odmiennością od barokowego charakteru tej okolicy będzie starożytny Panteon. Na placu Hiszpańskim zobaczymy statuę Matki Bożej usytuowaną na szczycie kolumny. W miarę możliwości czasowych zobaczymy również zabytki Rzymu Starożytnego: Koloseum – największy starożytny teatr, zbudowany w I wieku naszej ery, Fora Cesarskie, Forum Romanum, Kolumnę Trajana, Kapitol, Łuk Konstantyna. Powrót na odprawę promową. Zaokrętowanie. Wypłynięcie o godz. 19.00. Korzystanie z pakietu All inclusive – w cenie wycieczki: posiłki w dowolnych restauracjach dostępnych na statku oraz szeroki wachlarz atrakcji do wyboru. Nocleg.

DZIEŃ 7  01.05

Przypłynięcie do Neapolu o godz. 8.00. Zejście na ląd. Udamy się na zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in.: Zamek Nowy, Zamek Jajeczny, galerię Umberto I, katedrę św. Januarego – patrona miasta. Czas wolny na Piazza Plebiscito ze wspaniałym widokiem na Wezuwiusz, Zatokę Neapolitańską i Capri.  Powrót na odprawę promową. Zaokrętowanie. Wypłynięcie o godz. 19.00. Korzystanie z pakietu All inclusive – w cenie wycieczki: posiłki w dowolnych restauracjach dostępnych na statku oraz szeroki wachlarz atrakcji do wyboru. Nocleg.

DZIEŃ 8  02.05

Dzień na statku. Korzystanie z pakietu All inclusive – w cenie wycieczki: posiłki w dowolnych restauracjach dostępnych na statku oraz szeroki wachlarz atrakcji do wyboru. Nocleg.

DZIEŃ 9  03.05

Przypłynięcie do Barcelony o godz. 6.00 rano. Zejście na ląd. Transfer na lotnisko. Przelot powrotny. Zakończenie wycieczki.

TERMIN:   25.04 – 03.05.2020

CENA: 6800 ZŁ + 150 EUR

ZAPEWNIAMY:

  •  przeloty wraz z opłatami lotniskowymi
  •  rejsy luksusowym statkiem wycieczkowym z pakietem All Inclusive
  •  1 obiadokolacja, 1 nocleg w hotelu *** pokoje 2 os. z łazienkami w okolicach Barcelony

• posiłki i atrakcje na statku w czasie rejsów w pakiecie All Inclusive (napoje alkoholowe oraz pakiet SPA

   płatne dodatkowo)

• opiekę i informację turystyczną pilota

  •  bilety wstępu, transport i inne wydatki programowe, opłatę na TFG

• ubezpieczenie KL + KL CHP + NNW

INFO:

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.

• niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty.

Dodaj komentarz