Grecja – śladami św. Pawła

ATENY · TERMOPILE · KALAMBAKA · METEORY ·DELFY · OSSIOS LOUKAS · KANAŁ KORYNCKI · KORYNT · MYKENY · NAFPLION · EPIDAUROS 

TERMIN: 20 – 27. 09. 2019 

CENA: 590 € + bilet lotniczy 

ZAPEWNIAMY: • przelot wraz z opłatami lotniskowymi, • komfortowy przejazd na całej trasie, • 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, • 7 śniadań, 7 obiadokolacji, • opiekę i informację turystyczną pilota, • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 € i do 10 000 zł w PL, • bilety wstępu i inne wydatki związane z realizacją programu, • opłatę na TFG

DZIEŃ 1

 Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Aten. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Atenach lub okolicach. 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Nawiedzenie katolickiej katedry św. Dionizego Areopagity. Udamy się do Muzeum Akropolu, gdzie zobaczymy m.in. rzeźbę Ateny Zamyślonej, następnie Akropol z Propylejami, Partenonem i Erechtejonem. Obok Akropolu znajduje się wzgórze Aresa zwane Areopagiem gdzie przemawiał św. Paweł do Ateńczyków. Zobaczymy stadion ateński – wspaniały obiekt sportowy, zbudowany w IV w. p.n.e. , wykorzystywany do organizacji imprez sportowych do dnia dzisiejszego. Obejrzymy także widowiskową zmianę warty w wykonaniu żołnierzy ubranych w tradycyjny strój. Spacer agorą grecką i rzymską. Czas wolny na Place – historycznej dzielnicy Aten, usytuowanej ponad starożytną agorą u stóp Akropolu. Następnie objazd miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzimy Muzeum Narodowe, gdzie zobaczymy m.in.: sztukę prehistoryczną – skarby Myken z domniemanego grobu Agamemnona, rzeźby greckie od VIII w. p.n.e. do IV w. p.n.e., posąg Posejdona z Artemizjonu. Podczas przejazdu do Kalambaki – miasta położonego u stóp Meteorów-skał wiszących w chmurach, zatrzymamy się przy pomniku Leonidasa w Termopilach. Obiadokolacja i nocleg w Kalambace lub okolicach. 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzimy dwa Klasztory Meteory – żeński i męski – zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Jest to drugi ośrodek monastyczny w Grecji po Górze Athos. Są to najpiękniejsze zabytki bizantyjskiej sztuki i architektury, które powstały w XIV w. Po zwiedzeniu Meteorów wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu Ikon Bizantyjskich, gdzie poznamy proces ich powstawania, a także będziemy mieli możliwość zakupu ikon oraz innych pamiątek greckich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Delf. 

DZIEŃ 5 

Śniadanie. Zwiedzanie Delf, które uważane były przez starożytnych Greków za środek ziemi. Zobaczymy centrum kultu Apolla w Adytonie – mieście, w którym Pytie przepowiadały przyszłość. W muzeum podziwiać będziemy bezcenne dzieła świata antycznego. Przejazd do pobliskiego Ossios Loukas. Nawiedzimy jeden z najwspanialszych zabytków średniowiecznej Grecji – klasztor św. Łukasza z pięknymi bizantyjskimi mozaikami z XI w. Chociaż na zewnątrz klasztor wygląda dosyć skromnie, po wejściu do wnętrza możemy obcować z architektonicznym bogactwem i mistyczną atmosfera tego miejsca. Przejazd na Półwysep Peloponez. Krótki postój przy Kanale Korynckim łączącym Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Kanał ten jest ciekawą konstrukcją inżynierii wodnej, którą oddano do użytku dopiero pod koniec XIX w., mimo że plany jego budowy i pierwsze prace prowadzono już dwa i pół tysiąca lat wcześniej! Przejazd na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 6 

Śniadanie. Przejazd do Koryntu – zwiedzanie pozostałości doryckiej świątyni Apollina i ruin starożytnego miasta. Na zrekonstruowanej agorze zobaczymy marmurowe podium – bemę, z której przemawiał św. Paweł, tam tez prawdopodobnie prokonsul rzymski miał sądzić Apostoła. Następnie udamy się do Myken – kolebki jednej z najstarszych cywilizacji. Zwiedzanie cytadeli mykeńskiej ze słynną Bramą Lwów, pałacem królewskim i skarbcem Atreusza – zwanym grobem Agamemnona. Przejazd do Nafplionu – pierwszej stolicy niepodległej Grecji ze wspaniałymi weneckimi fortyfikacjami. Spacer po historycznym starym mieście, nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Przejazd do Epidauros, w którym zobaczymy antyczny teatr z IV wieku – wspaniałe dzieło Pilokleta Młodszego, mogący pomieścić 14 tysięcy widzów. Zwiedzimy również ruiny sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków – Asklepiosa oraz muzeum sztuki lekarskiej z receptami kuracji i narzędziami medyków. Powrót na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 7

Śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek na Peloponezie. Możliwość korzystania z lokalnych atrakcji oraz zorganizowania wycieczki fakultatywnej. Powrót na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 8 

Śniadanie. W zależności od godzin wylotu – czas wolny. Transfer na lotnisko, przelot powrotny. Zakończenie pielgrzymki. 

TERMIN: 20 – 27. 09. 2019 CENA: 590 € + bilet lotniczy ZAPEWNIAMY: • przelot wraz z opłatami lotniskowymi, • komfortowy przejazd na całej trasie, • 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, • 7 śniadań, 7 obiadokolacji, • opiekę i informację turystyczną pilota, • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 € i do 10 000 zł w PL, • bilety wstępu i inne wydatki związane z realizacją programu, • opłatę na TFG 

Dodaj komentarz