Iran – oferta PREMIUM

Termin: 01/10/2020 – 14/10/2020 Cena: 5 508 zł + 1 399 EUR

Zapisy:

 ks. Mirosław Matuszny – +48 604 988 929

Biuro Fundacji Pod Damaszkiem +48 691 345 293

Touroperator – Biuro Podróży ŁACHMAŃSKI TRAVEL

I R A N – jest bardzo niedocenionym turystycznie krajem a podróżowanie po Iranie i obcowanie z jego mieszkańcami jest prawdziwą przyjemnością. Kultura perska jest jedną z najstarszych na świecie, a do dnia dzisiejszego pozostało wiele wspaniałych dowodów jej wielkości, jednak to, co najbardziej ujmuje wszystkich turystów, to wyjątkowa gościnność Irańczyków. To kraj wspaniałych zabytków starożytnej Persji, ogromnych przestrzeni, gór, pustyni i morza, a przede wszystkim ludzi o ogromnych sercach. Większej gościnności niż w Iranie, nie doświadczycie nigdzie na świecie.

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU Teheran – Shiraz – Persepolis – Pasargade – Bavanat – Yazd – Meybod – Nain – Isfahan – Germeh – Pustynia Meser – Kashan – Teheran

Dzień 1 Warszawa – Teheran 15/02/2020 Zbiórka i spotkanie z pilotem na lotnisku w Warszawie. Przekazanie dokumentów podróży. Przelot z Warszawy przelot do Teheranu (przelot dzienny, posiłki na pokładach samolotów). Po przylocie do Teheranu załatwienie formalności wizowych, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Teheranie.

Dzień 2 Teheran 16/02/2020 Po śniadaniu zwiedzanie Teheranu: pałac Golestan z XIX w., będący kiedyś rezydencją królewską i miejscem, gdzie odbyła się Konferencja Teherańska w 1943r., Muzeum Klejnotów – tu, wśród skarbów zgromadzonych przez władców Persji, można zobaczyć największy różowy diament świata: Darya-ye Nur oraz klejnoty koronne dynastii Pahlawi., Muzeum Narodowe, w którym eksponowane są znaleziska archeologiczne z terenów dawnej Persji (najcenniejsze są te, które pochodzą z Persepolis). Wizyta na polskim cmentarzu, gdzie są pochowani uczestnicy przemarszu wojsk gen. Władysława Andersa. Nocleg w Teheranie.

Dzień 3 Teheran – Shiraz 17/02/2020 Po śniadaniu zwiedzanie Teheranu: kompleks pałacowo-parkowy Saad niegdyś jedna z wielu rezydencji szacha z dynastii Pahlawi. Następnie przejazd na bazar Tajrish Po południu przejazd na lotnisko, przelot do Shiraz, dawnej stolicy Persji, niezwykłego miasta położonego w południowym Iranie u podnóża gór Zagros. Nocleg w Shiraz.

Dzień 4 Shiraz 18/02/2020 Zwiedzanie Shiraz, jednego z najpiękniejszych miast Persji – miasta poetów, słowików, ogrodów, kwiatów i wina. Przejście przez Bramę Koranu, co według lokalnych wierzeń ma zapewnić szczęście. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego Eram – perskiej wizji raju, Grobowca Khaju, mauzoleum największych poetów perskich: Hafiza i Saadiego (XIV w.), do dziś powszechnie uwielbianych oraz inspirujących swoją twórczością, meczetów Nasir-ol Molk i Atiq, kompleksu Vakil oraz podziwianie wspaniałego mauzoleum „Króla Lampy” – Shah Cheragh (z zewnątrz). Nocleg w Shiraz.

Dzień 5 Persepolis – Pasargade – Shiraz 19/02/2020 Po śniadaniu wyjazd do Persepolis (UNESCO) i zwiedzanie ruin stolicy wielkich królów Persji sprzed ponad 2500 lat, stolicy Dariusza I, jednej z najpiękniejszych aglomeracji antycznego świata. Zobaczymy Naqsh-e Rajab oraz Naqsh-e Rustam, gdzie znajdują się reliefy skalne z czasów Sasanidów (III w n.e.). Przejazd do Pasargade, pierwszej stolicy Imperium z czasów Achemenidów, założonej przez Cyrusa Wielkiego. Zwiedzanie pozostałości pałaców Cyrusa Wielkiego z VI w. p.n.e. oraz jego grobowca. Powrót na nocleg do Shiraz.

Dzień 6 Shiraz – Bavanat – Yazd 20/02/2020 Wcześnie rano opuszczamy Shiraz, wyjazd w kierunku Yazd, Po drodze zatrzymamy się w Dolinie Bavanat, gdzie naturalne źródła zapewniają życie dolinie. Przejedziemy przez las orzechowy, a następnie wjedziemy na otwartą równinę powyżej 2500 m. n.p.m. Przejazd przez tereny górskie i pustynne na nocleg do Yazd.

Dzień 7 Yazd 21/02/2020 Zwiedzanie Yazd, jednego z najstarszych miast Iranu, od wieków zamieszkanego przez Zoroastrian. W programie: meczet Mir Tchakhmaq z XIV w., z najwyższymi w Iranie minaretami, gliniane Stare Miasto, Świątynia Ognia, gdzie przez ostatnie 1500 lat podtrzymywany jest ogień oraz Wieża Milczenia, gdzie wyznawcy zoroastryzmu składali swoich zmarłych na pożarcie sępom. Następnie udamy się do meczetu Jameh z charakterystycznymi 48- metrowymi minaretami. Zobaczymy również meczet z zieloną kopułą i pięknym zdobnictwem Amir Chakhmagh. Nocleg w Yazd.

Dzień 8 Meybod – Nain – Garmeh – Pustynia Meser 22/02/2020 Przed opuszczeniem Yazd odwiedzimy Dowlat Abad Garden z najwyższą w wiecie wieżą wiatrów. Po drodze do Isfahan zatrzymamy się w Meybod, bardzo startym mieście pochodzących jeszcze z czasów przed opanowaniem kraju przez Islam, znanego z warsztatów menniczych. Zatrzymamy się, by zobaczyć Zamek Narin – najstarszą fortecę w Iranie, zwaną także „małym Bam” oraz Lodowy Dom Mud-Brick, który służył do magazynowania lodu zwożonego zimą z pobliskich gór. Krótki postój w Nain słynącego z najstarszego w Iranie meczetu, gdzie odwiedzimy piękny meczet Jame. Następnie udamy się do Garmeh – małego miasteczka, oazy pośrodku pustyni. W Garmeh stare budynki uklecone z gliny i słomy otaczają rajskie ogrody. Palmy uginają się pod ciężarem daktyli, a żółte krzewy poprzetykane są czerwienią granatów. Ogrody przecinają strumienie wody – mieszkańcy zbudowali specjalne systemy nawadniające. Woda dociera ze źródła schowanego w skałach – w Garmeh nie ma potrzeby kupowania wody, czerpie się ją stamtąd. Następnie udamy się na pustynię Meser, gdzie zostaniemy na nocleg w lokalnym domu.

Dzień 9 Pustynia Mesr – Isfahan 23/02/2020 Wyjazd w kierunku Isfahanu – miasta zwanego Nesf-e Jahan („Połowa Świata”), perły architektury Wschodu, najpiękniejszego miasta Iranu, słynnego z błękitnych kopuł i wspaniałych zabytków, którego ulice ocienione są białymi platanami. Jadąc do Isfahanu odwiedzimy Jame Mosque w Nain, którego początki budowy sięgają VIII w. Po przyjeździe zobaczymy słynne zabytkowe mosty na rzece Zayande Rud: Si-o Se Pol (Most Trzydziestu Trzech Łuków) z 1602 oraz Khaju z 1650 , Nocleg w Isfahan.

Dzień 10 – 11 Isfahan 24/02 – 25/02/2020 Zwiedzanie Isfahanu: Placu Imama, zwanego Naqsh-e Jahan („Obraz Świata”) – UNESCO, jednego z największych placów miejskich na świecie (ok. 80 tys. m²) i obiektów położonych wokół: Pałacu Ali Qapu, dawnego pałacu królewskiego, pałacu ośmiu cudów Hasht Behesht, Meczetu Imama, arcydzieła architektury perskiej z czasów panowania szacha Abbasa Wielkiego, Meczetu Lotfollaha, znanego ze wspaniałych zdobień i niezwykłej gry świateł, Meczetu Jame oraz typowego orientalnego bazaru. W programie również Trzęsące się Minarety, Świątynia Ognia, Pałac Chehel Sotoun – Pałac Czterdziestu Kolumn, będący pięknym przykładem architektury pałacowoogrodowej z XVII wieku. Nazwa budowli nawiązuje do dwudziestu kolumn werandy odbijających się w wodzie. Ściany pałacu dekorowane są malowidłami z epoki Safawidów. Przejazd do dzielnicy ormiańskiej Jolfa i zwiedzanie chrześcijańskiej katedry Vank, w którym znajdują się wspaniałe freski. Świątynia jest centrum kultury i religii Ormian, mniejszości, która kultywuje pamięć o masakrze swojego narodu przez Turków w 1915r.

Dzień 12 Isfahan – Kashan 26/02/2020 Przejazd do Kashan, miasta, z którego wg legendy, Trzej Królowie rozpoczęli swoją podróż do Betlejem. Po przyjeździe zwiedzanie Kashan: ogród Fin, dom rodziny Tabatabai z architekturą okresu Kadżarów (Kadżarowie, to perska dynastia pochodzenia turkmeńskiego, władająca Iranem w latach 1794 – 1925), wizyta w tradycyjny, domu Boroujerd. Zobaczymy łaźnię Sultana Amira Ahmada, która jest tradycyjną irańską łaźnią zbudowaną w XVI wieku podczas ery Safawidów; ma powierzchnię około 1000 metrów kwadratowych, składa się z dwóch głównych części: Sarbineh (garderoba) i Garmkhaneh (gorąca hala kąpielowa). Nocleg w Kashan.

Dzień 13 Kashan – Teheran 27/02/2020 Wyjazd z Kashan i przejazd do Teheranu. Udamy się do Milad Tower, najwyższej wieży w Iranie i 17-tej najwyższej wolnostojącej konstrukcji na świecie. To wielozadaniowa wieża wznosząca na wysokości 435 metrów. Następnie przejazd do hotelu, czas na odświeżenie, przebranie i przygotowanie do podróży. Dzień 14 Warszawa 28/02/2020 W nocy transfer na lotnisko w Teheranie, odprawa bagażowa i paszportowa, odlot do Europy. Przylot do Warszawy.

Termin: 15/02/2020 – 28/02/2020 Cena: 5 508 zł + 1 399 EUR osoba w pokoju 2-osobowym (grupa 18-19 Uczestników) 5 416 zł + 1 359 EUR osoba w pokoju 2-osobowym (grupa 20-23 Uczestników) 5 265 zł + 1 292 EUR osoba w pokoju 2-osobowym (grupa 24-25 Uczestników) 490 EUR dopłata do pokoju 1-osobowego

Cena obejmuje:  przelot w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa / Teheran / Warszawa,  opłaty lotniskowe i podatki graniczne do przelotów międzykontynentalnych,  wizę wjazdową do Iranu,  01 przelot wewnętrzny w Iranie zgodnie z programem ▪ Teheran / Shiraz  13 noclegów w hotelach 4*/5* (wg lokalnej kategoryzacji) oraz w domu u lokalnych społeczności ▪ 3 noclegi – Teheran / hotel ▪ 3 noclegi – Shiraz / hotel ▪ 2 noclegi – Yazd / hotel ▪ 3 noclegi – Isfahan / hotel ▪ 1 nocleg – pustynia Meser / lokalny dom ▪ 1 nocleg – Kashan / hotel  12 śniadań po każdym z noclegów,  13 lunchów lub kolacji do uzgodnienia z Klientem, stosownie do sugestii kontrahenta (jest to uzależnione od programu zaplanowanego na poszczególne dni),  prywatne transfery lotnika / hotele / lotniska (25-miejscowy VIP Bus z WiFi),  prywatne transfery i przejazdy podczas zwiedzania i realizacji programu (25-miejscowy VIP Bus z WiFi),  wycieczki i atrakcje zgodnie z programem,  bilety wstępu do odwiedzanych miejsc,  lokalny/licencjonowany przewodnik z j. angielskim podczas zwiedzania,  pilot/tłumacz do wyłącznej dyspozycji Grupy (pilot podróżuje z Grupą z/do Warszawy),  opłatę wjazdową do Iranu,  lokalny podatek VAT,  podatek turystyczny,  opłata wylotowa z Iranu,  ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz koszty leczenia na czas wyjazdu w SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. 01-208 Warszawa, ul. Przyokopowa 31. Sumy ubezpieczenia: Koszty leczenia do 100 000 EUR, NNW do 45 000 PLN, bagaż podróżny do 1 000PLN, OC do 30 000 EUR. Cena nie obejmuje: innych posiłków oraz napojów do obiadów i kolacji, wycieczek fakultatywnych, napiwków i wydatków osobistych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 zł.

PROPOZYCJE ZAKWATEROWANIA MIEJSCE HOTEL strona TEHERAN

Espinas Palace http://espinashotels.com/hotels/palace

SHIRAZ Grand https://www.iran-booking.com/en/hotels/grand-hotel-shiraz

YAZD Safaieh https://apochi.com/hotel/parsian-safaiyeh-yazd-hotel/

PUSTYNIA MESR lokalny dom brak strony

ISFAHAN Kowsar https://apochi.com/hotel/parsian-kowsar-hotel-isfahan/

KASHAN Ameriha (tradycyjny dom) https://www.irantravelingcenter.com/saraye-ameriha-boutique-hotelkashan/

UWAGI – INFORMACJE DODATKOWE  Kalkulacja dla grupy w przedziałach osób płacących wg cen świadczeń na 17.07.2019 r. – mniejsza ilość Uczestników spowoduje zmianę ceny.  Równowartość w złotych ceny podanej w USD liczona według kursu sprzedaży USD – tabela ING Bank Śląski na 35 dni przed wyjazdem.  Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia.  Ceny biletów lotniczych oraz biletów wstępu na dzień 17.07.2019 r. Ostateczna cena biletów lotniczych obowiązuje z dnia wystawienia.  Rozkłady przelotów podano wg czasu lokalnego. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w rozkładach przelotów przez linie lotnicze. Istnieje możliwość zmiany linii lotniczej.  Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu.  Zaproponowany program nie wymaga bardzo dobrej sprawności ruchowej i fizycznej ani specjalnego przygotowania.  Podróżnemu przysługuje prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej za stosowaną opłatą i kosztami naliczonymi przez partnerów handlowych Łachmański Travel. Każde rozwiązanie umowy o udział w imprezie turystycznej jest rozpatrywane indywidualnie.  Polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych są uznawane na zasadzie indywidualnych porozumień. Opieka medyczna jest w Iranie na dobrym poziomie. Dostęp do opieki medycznej jest łatwy.  W przypadku wyjazdu do Iranu, nie są wymagane żadne szczepienia – zalecane jest szczepienie przeciwko wirusowemu zakażeniu wątroby typu A i B. Jednak w sprawach szczegółowych szczepień ochronnych oraz środków antymalarycznych należy skontaktować się ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie ul. Żelazna 79 tel.0 (prefix) 22 6209001 w. 122 lub inną stacją na terenie kraju, ewentualnie z poradnią chorób tropikalnych na terenie kraju, przynajmniej na miesiąc przed wyjazdem.  Wiza do Iranu – paszport ważny min. 6 m-cy od planowanej daty wylotu z Teheranu, z dwiema wolnymi stronami obok siebie, 2 wypełnione wnioski wizowe, 3 kolorowe zdjęcia en face 3×4 cm. W paszporcie nie może być wzmianki o wcześniejszym pobycie w Izraelu ani na przejściu granicznym w Tabie !!!)

Sprawdź inne nasze propozycje. Kalendarium pielgrzymek i wycieczek

Dodaj komentarz