Italia Bellissima – Rzym, Padwa, Jeziora alpejskie i nie tylko

Zapisy: +48 604 988 929. Ks. Mirosław Matuszny

TERMIN:   04.06 – 11.06.2019

CENA:      550 € + BILET + TRANSFER NA LOTNISKO

 

SPIAZZI – JEZIORO GARDA – SIRMIONE – RIVA DEL GARDA – LAGO DI GARDA – WERONA  PADWA– LORETO MANOPELLO– RZYM – WATYKAN – TERNI  – ASYŻ 

 

PROGRAM RAMOWY 8 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i przejazd na lotnisko Kraków Balice. Przelot do Mediolanu. Przejazd do Spiazzi.

Zakwaterowanie, po którym spacer połączony z Drogą Krzyżową do Sanktuarium Madonna della Corona w Spiazzi. Msza Święta. Powrót do hotelu, na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Sirmione. Zwiedzanie historycznego miasta, będącego dziś cenionym kurortem nad Jeziorem Garda. Spacer w okolicy jeziora. Rejs po jeziorze Garda – w trakcie rejsu możliwość podziwiania widoków otoczonego majestatycznymi szczytami górskimi jeziora oraz bogatych rezydencji rozlokowanych po obu stronach jeziora. Po dopłynięciu krótki spacer i zwiedzanie Riva del Garda oraz czas wolny. Następnie przejazd wzdłuż brzegu jeziora z przystankami i czasem wolnym w kurortach Jeziora Garda. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3  

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie miasta Romea i Julii – Werony. Nasz spacer rozpoczniemy od historycznego centrum z pochodzącym z I w n.e. rzymskim amfiteatrem zwanym „areną” i placem Delle Erbe. Poznamy także bazylikę św. Zenona, most Castelevecchio. Spacerując po Via Capello dotrzemy pod numer 23. Odnajdziemy tu podwórko ze słynnym balkonikiem Julii. Czas wolny, po którym przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie po którym przejazd do Padwy. Przejście przez Prato della Valle. Nawiedzimy Bazylikę św. Justyny, gdzie według tradycji, pochowany jest św. Łukasz Ewangelista. Starówką dojdziemy do Bazyliki św. Antoniego, zwaną Cudem Padwy” z sarkofagiem Świętego oraz kaplicą polską. Spacer po mieście. Przejazd do  Loreto. Nawiedzimy sanktuarium Santa Casa, miejsce kultu maryjnego, z tzw. Świętym Domkiem, który według legendy jest nazaretańskim domem Maryi. Miał on zostać przewieziony z Nazaretu do Włoch przez rodzinę De Angelis, która chciała w ten sposób uchronić go przed zniszczeniem. Zobaczymy liczne kaplice, w tym kaplicę polską. Udamy się na plac Madonny, do pięknej fontanny oraz dzwonnicy.  Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd do małej osady Manoppello, założonej przez Longobardów. Nawiedzimy świątynię Volto Santo z zachowaną chustą św. Weroniki z podobizną Chrystusa. Papież Benedykt XVI odwiedził sanktuarium Volto Santo w dniu 1 września 2006 – była to pierwsza wizyta papieska w Manoppello. Czas wolny na wypoczynek na plaży nad pobliskim Adriatykiem.  Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra. W centralnej części kościoła przed kryptą znajduje się ołtarz główny, tzw. papieski, a nad nim wykonany z brązu barokowy baldachim projektu Berniniego. Do naw bocznych przylegają liczne kaplice, w tym kaplica z Pietą Watykańską – rzeźbą Michała Anioła, a obok Kaplica Krucyfiksu. W kaplicy św. Sebastiana pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie ulicą Via della Conciliazione przez most Świętego Anioła udamy się na zwiedzanie Rzymu barokowego, zobaczymy: plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi. Ciekawą odmiennością od barokowego charakteru tej okolicy będzie starożytny Panteon. Udamy się na Lateran. Przejdziemy do bazyliki św. Jana – najważniejszej świątyni kościoła katolickiego, pierwszej i najstarszej bazyliki chrześcijaństwa. Świątynia ta jest katedrą biskupów Rzymu – papieży. Ołtarz główny od góry wieńczy gotycki baldachim, wykonany podczas pontyfikatu papieża Urbana V w 1367 roku. Zwiedzimy średniowieczny wirydarz. Kolejne obiekty, które zobaczymy to kaplica San Lorenzo i Święte Schody. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do miasta Terni. Nawiedzimy Bazylikę św. Walentego, by pomodlić się przy grobie patrona zakochanych, oraz XII w. kościół św. Franciszka z przepiękną kaplicą Paradisi. Następnie udamy się do Wodospadu Marmurowego, który ze względu  na swój urok jest odwiedzany przez turystów z całego świata. Z kolei udamy się do Asyżu. Nawiedzimy Bazylikę św. Franciszka, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka oraz Bazylikę św. Klary. Czas wolny – możliwość relaksu na średniowiecznej starówce. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej Anielskiej. Zobaczymy Porcjunkulę – pierwszy kościół Braci Mniejszych i celę, w której zakończył swe życie św. Franciszek. Następnie udamy się do Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Medioanu.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym przejazd na lotnisko do Mediolanu. Odprawa biletowo – bagażowa. Przelot powrotny. Następnie nawiedzimy Sanktuarium w Łagiewnikach gdzie odprawimy Mszę Świętą. Przejazd do Lublina. Zakończenie pielgrzymki.

ZAPEWNIAMY:

  • komfortowy przejazd na terenie Włoch
  • 7 noclegów w hotelu ***, pokoje 2-os. z łazienkami,
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
  • opiekę i informację turystyczną pilota,
  • ubezpieczenie KL+Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 € do 10 000 zł w RP
  • bilety wstępu, przewodników lokalnych, parkingi i pozostałe wydatki programowe
  • opłatę na TFG

UWAGI:

  • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport

Dodaj komentarz