Japonia – ŚLADAMI ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO ORAZ ŚW. JANA PAWŁA II

AKABANE – YOTSUYA – KAWASKI – TOBU-ASAKUSA – PARK SUMIDA – SHINBASHI-SHINJUKU – KAWAGUCHIKO – FUJI-YOSHIDA – DAITOKUJI – KAWARAMACHI-SHOMEN – INARI – NARA – TODAIJI – NAGASAKI – UNZEN – OURA – HONGOCHI – URAKAMI – SHIMABARA – ISAHAYA – KONAGAI – MINATO-MIARI – EBISU – AKITA – YUZAWA – YURAKUCHO
PROGRAM RAMOWY 13 DNI
DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku Warszawa – Okęcie. Odprawa biletowo – bagażowa. Przelot do Tokio.
DZIEŃ 2
Przylot na lotnisko Narita i przejazd pociągiem do hotelu. Krótki odpoczynek i obiad. Następnie przejazd do Akabane. Msza Św. w kościele Franciszkanów konwentualnych. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wybudowany został w 1947 roku pod kierunkiem polskiego franciszkanina – o. Samuela Rosenbaigera, który w czasie II wojny światowej pracował w USA, aby utrzymać założoną przez św. Maksymiliana Kolbe przed wojną, misję w Japonii. Oprócz wybudowanego przed wojną z funduszy z Niepokalanowa kościoła i klasztoru w Nagasaki, polscy franciszkanie wybudowali po wojnie klasztor i kościół w Tokio. Nad wejściem do kościoła widnieje figurka Matki Boskiej przywieziona z Niepokalanowa. W latach 70. przy kościele wybudowane zostało funkcjonujące nadal przedszkole Rycerstwa Niepokalanej. Następnie przejedziemy do stacji Yotsuya i odwiedzimy kościół św. Ignacego, przy katolickim uniwersytecie Sophia, gdzie w pierwszą niedzielę miesiąca celebrowana jest Msza św. po polsku. Przejazd do hotelu w Kawasaki.
DZIEŃ 3
Śniadanie, po którym przejazd do katedry Najświętszej Marii Panny. Msza Św. Przejazd lokalnymi środkami transportu do Tobu-Asakusa. Zobaczymy Bramę Kaminarimon znajdującą się przed świątynią buddyjską Sensoji – najstarsze miejsce w Tokio, zniszczone w wyniku nalotów w czasie II wojny światowej. Następnie odwiedzimy park Sumida, gdzie po wojnie pomoc dla biednych prowadził br. Zenon Żebrowski. Rejs statkiem rzeką Sumida na sztucznie usypaną wyspę Odaiba. Obiad w restauracji w Decks. Przejazd kolejką Yurikamome do stacji Shinbashi. W Shinbashi-Shinjuku wizyta na piętrze widokowym w urzędzie metropolitalnym. Powrót do hotel i nocleg.
DZIEŃ 4
Śniadanie, po którym poruszanie się lokalnymi środkami transportu. Przejazd do Kawaguchiko. Spacer nad jezioro Kawaguchi. Wjazd kolejką linową na miejsce widokowe, z którego rozciąga się panorama na górę Fuji, najwyższy szczyt w Japonii i czynny wulkan. Obiad i czas wolny. Następnie przejazd na Mszę św. w kościele Fuji-Yoshida (gdzie proboszczem jest japoński ksiądz, który przyjął imię Maksymilian Kolbe) Lokalnymi środkami transportu przejazd na nocleg w hotelu w Kawasaki.
DZIEŃ 5
Śniadanie, po którym przejazd autobusem do kompleksu świątyń buddyjskich Daitokuji. Spacer po kompleksie; wizyta w świątyni Kotoin, gdzie znajduje się grób Gracji Hosokawy (katoliczki, która przyjęła chrzest na początku XVII w. wbrew woli męża.) Następnie obiad w restauracji z tradycyjnym japońskim ogrodem Ganko Takasegawa Nijoen (posiłki serwowane przez obsługę w tradycyjnych kimonach). Msza w katedrze św. Franciszka Ksawerego. Przejazd lokalnym środkiem transportu. Spacer uliczką Pontocho z tradycyjną zabudową japońską i domami gejsz. Przejazd autobusem do przystanku Kawaramachi-shomen, przejście przez Most Shomen (kamień upamiętniający męczeńską śmierć ok. 50 japońskich katolików w 1623 roku ). Nocleg w hotelu w Kioto
DZIEŃ 6
Śniadanie, po którym przejazd do Inari. Wizyta w Chramie shintoistycznym Inari – jednym z największych w Japonii chramów sintoistycznych, poświęconych bóstwu Inari, które zapewnia obfite plony i sukces w prowadzeniu biznesu. Następnie przejazd na Mszę Św. w kościele w Nara, (niedaleko chrzest przyjął ojciec Justyna Ukona Takayamy) W 1563 roku miała tu miejsce debata znawców buddyzmu z reprezentującym misjonarzy bratem Lorenco, czyli Wawrzyńcem, japońskim zakonnikiem, który przyjął chrzest z rąk Franciszka Ksawerego. W Nara założona została w XVI w. jedna z najstarszych w Japonii wspólnot chrześcijańskich. Następnie przejazd do świątyni Todaiji, wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, mieszczącej, pochodzący z poł. VIII w., 15 metrowy posąg Wielkiego Buddy – jeden z największych na świecie. Wokół świątyni można zobaczyć spacerujące na wolności sarny, symbolizujące bothisatwów -rodzaj świętych będących w buddyzmie łącznikami między światem ziemskim i niebiańskim. Przerwa na obiad: ramen i pierożki gyoza. Lokalnymi środkami transportu powrót na nocleg w hotelu Himeji (znajduje się tam jeden z najpiękniejszych zamków w Japonii zwany zamkiem Białej Czapli, zobaczymy zamek z zewnątrz)
DZIEŃ 7
Śniadanie, po którym lokalnymi środkami transportu przejazd do Nagasaki. Przejście do muzeum 26 świętych męczenników z Nagasaki. Następnie Msza św. w kościele św. Filipa. Kolejno przejście do kościoła Nakamachi, poświęconego wszystkim męczennikom z Nagasaki. Kolejno przejazd do hotelu Sounso na wulkanie Unzen. W hotelu wliczone w koszt noclegu kąpiele w gorących źródłach. Kolacja w postaci tradycyjnej kuchni japońskiej.
DZIEŃ 8
Śniadanie, po którym przejazd do kościoła Jana Pawła II. Następnie udamy się w okolice gejzerów zwanych piekłem Unzen, w których torturowano misjonarzy i japońskich katolików, aby wymusić na nich wyrzeczenie się wiary. Kolejno zwiedzanie Domu Bożego w Oura, najstarszego kościoła japońskiego i muzeum chrześcijaństwa – pierwszego miejsca pracy o. Maksymiliana Kolbe, gdzie był on wykładowcą filozofii w miejscowym seminarium duchownym i gdzie miesiąc po przybyciu do Japonii zaczął wydawać Rycerza Niepokalanej po japońsku. Dom Boży w Oura jest też miejscem ujawnienia się japońskich katolików, którzy po 270 latach prześladowań przyszli tu, aby przyznać się do ukrywanej przez pokolenia wiary. Kościół w Oura odwiedził w lutym 1981 roku papież Jan Paweł II. Możliwość zakupienia pamiątek, krótka przerwa. Przejazd do Hongochi. Zwiedzanie muzeum św. Maksymiliana Kolbe, wizyta w grocie Lourdes. Następnie Msza w Hongochi. Kolejno wizyta w katedrze w Urakami. Ponadto zwiedzimy Muzeum Bomby Atomowej. Przejazd na wulkan Unzen do hotelu Sounso z gorącymi źródłami. Kolacja i nocleg w hotelu, możliwość skorzystania z kąpieli w gorących źródłach.
DZIEŃ 9
Śniadanie, po którym przejazd do Shimabara. Zwiedzanie rekonstrukcji dzielnicy samurajskiej. Zobaczymy ponadto: kościół w Shimabara poświęcony męczennikom z powstania w Shimabara w 1637. Przejazd do Isahaya. Obiad w restauracji sushi. Następnie spotkanie z polskimi siostrami Rycerstwa Niepokalanej oraz Msza w kaplicy u sióstr Rycerstwa Niepokalanej w Konagai. Wizyta na grobach polskich franciszkanów przybyłych do Japonii z o. Maksymilianem Marią Kolbe lub później. Przejazd lokalnymi środkami transportu na nocleg w miescie Fukuoka.
DZIEŃ 10
Śniadanie, po którym przejazd lokalnymi środkami transportu do Minato-miari. Obiad. Następnie spacer nad morzem. Przejazd do Ebisu. Msza Św. u sióstr Opatrzności Bożej. Przejazd na nocleg w hotelu Kawasaki.
DZIEŃ 11
Śniadanie, po którym przejazd lokalnymi środkami lokomocji do Akity. Obiad. Następnie Msza święta w sanktuarium Cudownej Matki Bożej w Yuzawa. Czas wolny, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego dla chętnych. Przejazd na nocleg do Akity publicznymi środkami transportu.
DZIEŃ 12
Śniadanie, po którym Msza Św. w kościele w Akita. Transport środkami komunikacji publicznej. Przejście w okolice pałacu cesarskiego do stacji Yurakucho. Spacer po Ginzie, eleganckiej dzielnicy Tokio. Kolacja – tradycyjna kuchnia japońska. Przejazd na nocleg w hotelu w Narita.
DZIEŃ 13
Śniadanie, po którym przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy. Przylot powrotny, zakończenie pielgrzymki.
TERMIN: październik 2019
CENA: 2800 USD + bilet
ZAPEWNIAMY: – przelot samolotem w obie strony wraz z opłatami lotniskowymi

 • przejazdy komunikacją lokalną lub busem
 • zakwaterowanie w hotelach – według programu
 • wyżywienie wg programu
 • opiekę pilota – przewodnika na całej trasie,
 • ubezpieczenie
 • opłatę TFG
  UWAGI:
 • program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w codziennych
  Mszach Św.
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  -dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na
  terytorium Japonii.
 • na bilety wstępu należy posiadać ok.
Opublikowany w Bez kategorii

Dodaj komentarz