Meksyk – Od Acapulco do Cancun. Program oraz informacje dla wyjeżdżających

TAXCO · ACAPULCO   · PUEBLA · OAXACA · MONTE ALBAN · SANTA MARIA DEL TULE · KANION SUMIDERO · SAN JUAN CHAMULA · ZINACANTAN ·  SAN CRISTOBAL · AGUA AZUL · PALENQUE  · CAMPECHE · UXMAL · CELESTUN · MERIDA · IZAMAL · CHICHEN ITZA · CANCUN

 

PROGRAM RAMOWY 16 DNI

 

DZIEŃ 1 

Zbiórka uczestników na lotnisku i wylot o godz. 06.35. Przelot z międzylądowaniem. Przylot do Meksyku o godz. 16.55, transfer do hotelu, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

 

DZIEŃ 2 

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: plac Główny miasta – Zocalo. Msza św. w Katedrze pw. NMP. We wnętrzu świątyni znajduje się m.in. tablica upamiętniająca odprawienie pierwszej Mszy Świętej przez św. Jana Pawła II. Zobaczymy ponadto: Pałac Narodowy z malowidłami naściennymi Diego Rivery, Muzeum Antropologiczne z najbogatszym zbiorem eksponatów kultur prekolumbijskich. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 3 

Śniadanie. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Zobaczymy największe piramidy Ameryki w prehiszpańskim mieście bogów: Piramidę Słońca,  Piramidę Księżyca, Obiad, po którym odwiedzimy warsztat obróbki obsydianu. Nocleg.

 

DZIEŃ 4 

Śniadanie. Przejazd do  PN Grutas de Cacahuamilpa. Zwiedzimy największą jaskinię w Meksyku – Cacahuamilpa. Spacer przez imponujące komnaty wypełnione stalagmitami, stalaktytami, tarasowymi wodospadami oraz innymi tworami natury.  Kontynuacja podróży do Taxco – miejscowości słynnej ze srebrnych wyrobów sztuki jubilerskiej i pięknej Katedry p.w. Św. Pryscylli. Wizyta w Manufakturze wyrobów jubilerskich ze srebra. Możliwość zakupów. Przejazd do Acapulco na nocleg. Wyżywienie all inclusive.

 

DZIEŃ 5 

Wypoczynek w Acapulco – słynnym kurorcie nad Pacyfikiem. Wyżywienie All inclusive. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do Zatoki La Quebrada. Możliwość podziwiania skoków śmiałków z 40- metrowej skały. Powrót na nocleg.

 

DZIEŃ 6 

Wyżywienie all inclusive. Wykwaterowanie. Przejazd do Puebla, miasta zwanego „Watykanem Meksyku”, ze względu na dużą ilość imponujących świątyń i budynków historycznych. Spacer po uroczym kolonialnym mieście: neoklasycystyczna Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej, uznaną za ósmy cud świata. Obiadokolacja i nocleg w Puebla.

 

DZIEŃ 7 

Śniadanie. Msza św. w Katedrze lub w Kaplicy Różańcowej w kościele Santo Domingo. Przejazd do Oaxaca. Po drodze zatrzymamy się na sesję zdjęciową imponujących kaktusów. Zwiedzanie Oaxaca, symbolu kolonialnego Meksyku. Zobaczymy katedrę przy placu Zocalo i kościół Santo Domingo. Udamy się do miejscowej hali targowej oraz do  sklepu z wyrobami z czekolady. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Oaxaca.

 

DZIEŃ 8 

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków –  Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiadokolacja i nocleg w Tehuantepec.

 

DZIEŃ 9 

Śniadanie. Długa podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, np. formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religíi szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan. Obiadokolacja i nocleg w San Cristóbal de las Casas.

 

DZIEŃ 10

Msza św. Śniadanie. Wyjazd nad naturalne kaskady i wodospady na rzece Tula. Aqua Azul został uznany za rezerwat biosfery. Wyróżnia się urodą, majestatycznością i turkusowym kolorem wód. Możliwość kąpieli. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 11

Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w Uxmal.

 

DZIEŃ 12 

Śniadanie. Poranne zwiedzanie jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym, stref archeologicznych Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Boisko do Gry w Pelote, Pałac Gubernatora. Przejazd nad Zatokę Meksykańską do małej rybackiej miejscowości Celestun. Przesiadka na łodzie i wyprawa w poszukiwaniu różowych flamingów, ptactwa, przejazd namorzynowym tunelem. Krótki odpoczynek na plaży. Wyjazd w kierunku stolicy Jukatanu Meridy i zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w Meridzie.

 

DZIEŃ 13 

Śniadanie. Przejazd do niezwykle uroczego “żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Przejazd do Cancun, do hotelu all inclusive położonego bezpośrednio przy plaży.

 

DZIEŃ 14 

Całodzienny odpoczynek all inclusive. Powrót na nocleg.

 

DZIEŃ 15 

Ostatnie chwile odpoczynku all inclusive. Transfer na lotnisko w Cancun i wylot z Meksyku o godz. 17.50

 

DZIEŃ 16 

Przylot do Polski.

TERMIN:          14– 29.11.2019

CENA:             9880 zł + 300 USD

ZAPEWNIAMY:

 • przelot na trasie Polska – Meksyk – Polska wraz z opłatami lotniskowymi,
 • noclegi w pokojach dwuosobowych i jednoosobowych w hotelach ****,
 • 10 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad (podczas pobytu w Acapulco i Cancun – All inclusive),
 • transfery i transport klimatyzowanym autokarem,
 • opiekę pilota – przewodnika w Meksyku,
 • bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów,
 • ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 4000 €, do 10000 zł w RP,
 • napiwki dla obsługi w hotelach i restauracjach
 • opłatę na TFG

 

UWAGI: 

 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom,
 • niezbędny dokument: paszport

 

Zestawienie noclegów  MEKSYK – OD ACAPULCO DO CANCUN 14.11-29.11.2019

 1. 14-17.11.2019 Hotel Benidorm    Frontera 217, Roma Nte., 06700 Ciudad de México, CDMX,

Mexico http://www.benidorm.com.mx/

 1. 17-19.11.2019 Hotel Elcano Av. Costera Miguel Alemán 75 39690 Acapulco, Guerrero
 • 19-20.11.2019 Hotel Colonial Puebla Calle 4 Sur 105, Centro, 72000 Puebla, Pue., Mexico
 1. 20-21.11.2019 Hotel Misión Oaxaca Jalisco Numero 15, San FELIPE, La Paz San Felipe, 68020

Oaxaca

 1. 21.11 -22.11.2019 Hotel Calli Cristóbal Colón Km. 790, San Pablo, 70760 Tehuantepec, Oax.,

Mexico   http://www.hotelcalli.com/

 1. 11 – 23.11.2019 Hotel Catedral San Cristobal de las Casas Guadalupe Victoria 21, Historic

downtown,  CP 29240. San Cristóbal de Las Casas, Chiapas, México

http://english.hotel-catedral.com/

 • 11 – 24.11.2019 Hotel Mision Palenque Periférico Oriente, Mundo Maya 29960 Palenque VIII.
 • 11- 25.11.2019 Hotel Uxmal Resort Maya Carretera Merida-Campeche KM 78 97890 Uxmal

http://uxmalresortmaya.com/

 1. 25-26.11.2019 Hotel Misión Mérida Calle 59 455 por 52 y 54, Centro 97000 Mérida

Tel.: 52 999 923 9221

 1. 11 – 28.11.2019 Hotel – Blue Bay Grand Esmeralda. Carretera Chetumal, Puerto Juarez Km. 300,

77710 Playa del Carmen, Q.R., Mexico Tel. +52 984 877 4500

         https://bluebaygrandesmeralda.bluebayhotels.net/es/?partner=3796&utm_source=GMB&utm_medium=profile

 

INFORMATOR DLA TRASY MEKSYK – OD ACAPULCO DO CANCUN 14.11-29.11.2019

W ciągu kilkunastu dni zobaczymy, posłuchamy, dotkniemy i zasmakujemy wszystkiego, co w tym kraju jest najpiękniejsze: wygodne i klimatyczne hotele, meksykańskie jedzenie, prekolumbijskie cywilizacje, niesamowita przyroda, serdeczność Meksykanów, różne formy religijności, wypoczynek all inlusive. Żeby nasz pobyt w tym kraju był bezpieczny i ku zadowoleniu wszystkich przyjmijcie proszę kilka uwag i porad, które Wam pomogą w ciągu kilkunastu dni pobytu w Meksyku:

 1. Bagaż podręczny i bagaż główny ( 8 kg + 23 kg )

Z bagażem podręcznym, który wniosą Państwo ze sobą na pokład samolotu, proszę nie zabierać żadnych płynów, maści i kremów, które przekraczają 100 ml, ponieważ zostaną one Państwu zabrane. To samo odnosi się do ostrych przedmiotów jak np nożyków, pilniczków do paznokci, obcinaczy itp. Jeśli muszą Państwo wziąć ze sobą na pokład samolotu np lekarstwa, proszę je zapakować w plastykowy woreczek, który będzie można nabyć przy odprawie paszportowo-bagażowej na lotnisku. Czasami może się zdarzyć, iż bagaż główny, nadany w miejscu wylotu i odbierany w Mieście Meksyk może się zagubić i przybyć dzień, czy dwa dni później, dlatego prosimy włożyć do bagażu podręcznego najpotrzebniejsze ubrania i bieliznę osobistą na najbliższe 2-3 dni. Podróżując z cennymi przedmiotami jak kamera, telefon, laptop, biżuteria – umieszczamy je w bagażu podręcznym, nad którym mamy podczas całego lotu kontrolę

Bagaż podręczny nie powinien przekraczać 8 kg.

W bagażu głównym można poza przedmiotami niedozwolonymi – zabronionymi oraz poza przedmiotami drogocennymi  umieścić wszystko, waga całkowita nie powinna przekraczać 23 kg

 1. Loty
 1. Origin
Destination Departure Arrival Flight number
Warsaw, Frederic Chopin (WAW) – POLAND Paris, Charles de Gaulle (CDG) – France 14/11/201906:35 09:10 AF1247
Paris, Charles de Gaulle (CDG) – France Mexico, Juarez International (MEX) – MEXICO 14/11/201911:35 16:55 AF178
Cancun (CUN) – MEXICO Paris, Charles de Gaulle (CDG) – France 28/11/201917:50 09:25 +1 AF653
Paris, Charles de Gaulle (CDG) – France Warsaw, Frederic Chopin (WAW) – POLAND 29/11/201914:10 16:25 AF1046

 

 1. Karta turystyczna i celna.

W samolocie dostaną Państwo do wypełnienia dwa formularze: kartę turystyczną i kartę celną. Kartę turystyczną należy wypełnić po jedną na osobę, natomiast celną jedną na rodzinę. Wypełnioną i podbitą przez służby migracyjne kartę turystyczną należy zachować, aż do momentu wyjazdu z Meksyku. Przykładowy sposób wypełnienia obydwu kart znajduje się na stronie ambasady polskiej w Meksyku: www.meksyk.polemb.net  Po odebraniu bagażu głównego na lotnisku w Mieśce Meksyk przejdą państwo przez kontrolę celną. Poproszą Państwa o naciśnięcie guziczka i jeśli się zapali światełko zielone, mogą Państwo przejść dalej, jeśli czerwone zostaną Państwo zaproszeni do szczegółowej kontroli bagażowej.

 1. Zmiana czasu.

W Meksyku mamy 7 godzin do tyłu w stosunku do czasu polskiego (jeśli w Polsce jest 24.00, to w Meksyku 17.00). Od razu po przylocie proszę o przestawienie zegarków. Zmiana czasu wiąże się również z reakcjami organizmu, jak np sennością podczas dnia i zmęczeniem, który potrzebuje kilku dni na przestawienie się na miejscowy czas.

 

 1. Napięcie w gniazdku i wtyczki.

W Meksyku napięcie w gniazdku wynosi 110 V. Większość nowych urządzeń elektrycznych i elektronicznych funkcjonuje w rozpiętości od 110 do 230 V. Gdyby wasze urządzenia nie były nastawione na 110 V to można zakupić np w Media Markt adaptery na zmienność napięcia. To samo dotyczy wtyczek. W Polsce wszystkie wtyczki do gniazdka są z okrągłymi bolcami, natomiast w Meksyku z płaskimi, i okrągłe bolce nie wejdą do gniazdka. W Media Markt lub w sklepach wolnocłowych na lotnisku można zakupić zestawy wtyczek z wszystkimi rodzajami bolców na cały świat. Prosimy nie zabierać ze sobą grzałek, ponieważ tu nie działają, albo działają bardzo wolno. W zamian, jeśli to jest konieczne, można kupić mały czajnik turystyczny na 110-230 V. W większości hoteli będą suszarki do włosów. Jeśli ktoś mimo wszystko chciałby wziąść ze sobą suszarkę, proszę się upewnić, że działa ona na 110 V.

 1. Pieniądze i ich wymiana, bankomaty i karty kredytowe.

Najlepiej przywieźć ze sobą dolary amerykańskie, które najłatwiej jest wymienić w bankach i kantorach (Casa de Cambio). Bardzo prosimy, o ile to jest możliwe, o wzięcie ze sobą małych nominałów (do 50 usd), ponieważ banknoty 100 usd nie wszędzie są przyjmowane. Co prawda w Meksyku w wielu miejscach można płacić dolarami, jednak radzimy od razu po przylocie wymienić dolary na miejscowe pesos (na lotnisku jest bardzo dobry przelicznik). Na dzień dzisiejszy 1 USD jest warty około 17.00 pesos. Proszę nigdy nie przyjmować pesos przedartych lub uszkodzonych, ponieważ będą Państwo mieli trudności z ich wydaniem. Podczas naszej trasy będzie wiele możliwości wymiany pieniędzy, o czym będziemy zawsze dzień wcześniej informować. Na początek można wymienić jakieś 200-300 usd na osobę. W wielu miejscach jest powszechny dostęp do bankomatów, natomiast mogą się pojawić problemy z płatnościami kartami kredytowymi. Nie wszędzie je akceptują.

 1. Ceny i zakupy.

Ceny w Meksyku w wielu miejscach są porównywalne do cen polskich. Np napój orzeźwiający kosztuje ok 1 usd, kawa 2 usd, obiad w restauracji od 8 do 10 usd, ciastka ok 2-3 usd. Oczywiście w restauracjach i hotelach ceny są wyższe. Każdy region Meksyku, przez który będziemy przejeżdżać, specjalizuje się w innych wyrobach rzemieślniczych, które mogą służyć jako pamiątki i prezenty, które warto zakupić właśnie w tym regionie a nie innym ze względu na niższą cenę. Będziemy o tym Państwa informować na bieżąco. W sklepach nie ma generalnie możliwości targowania się i ceny stałe, natomiast na bazarach i na targu jest to wręcz wskazane. Czasami można utargować do 50% ceny wyjściowej (wszystko zależy od umiejętności targowania się kupującego). Jednakże targowanie musi się odbywać zawsze z szacunkiem dla sprzedającego, tzn jeśli po wielu minutach targowania stanęliśmy na cenie, która satysfakcjonuje zarówno sprzedającego jak  kupującego, towar należy nabyć. W strefach archeologicznych i muzeach istnieje stała opłata za możliwość korzystania z kamery video, która wynosi 41 pesos. Aparaty fotograficzne można używać za darmo.

 1. Szczepienia, higiena i inne możliwe problemy zdrowotne.

Żeby móc wjechać do Meksyku nie obowiązują żadne szczepienia ochronne. W miejscach, w których będziemy przebywać nie ma malarii, ani innych chorób tropikalnych (nie ma nawet świńskiej grypy …). Mimo wszystko należy zachowywać normalne zasady higieny, myć często ręce i nie pić wody niebutelkowanej z ulicy, ani z kranu. Można natomiast wodą z kranu myć zęby. Woda niebutelkowana   i dodawany do niej lód w restauracjach  i hotelach są bezpieczne. Jedynym możliwym problemem może być tzw zemsta Montezumu, czyli dolegliwości żołądkowe i wszystko, co jest z nimi związane. Nie wynikają one z braku higieny, tylko z innej niż polska flory bakteryjnej. Gdyby już coś takiego miało miejsce, to na początku proszę zażyć środki polskie, a gdyby nie pomagało proszę się zwrócić do przewodnika i pomoże on zakupić środki miejscowe. W ciągu pierwszych kilkunastu dni będziemy przebywać na wysokości ponad 2000 mnpm, a więc jest możliwość odczuwania problemów związanych z oddychaniem, czy ogólnego zmęczenia. Generalnie po dwóch, trzech dniach dolegliwości te znikają.

 1. Jedzenie.

W czasie naszego pobytu w Meksyku będziemy mieli dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiado-kolacje. Śniadania są typu amerykańskiego, tzn kawa lub herbata, jajecznica, sok pomarańczowy i chleb tostowy. Czasami śniadania będą w formie bufetu, czasami serwowane. W Meksyku istnieje zasada nie wynoszenia posiłków, kanapek itp poza restauracje. W zależności od programu raz będziemy mieli obiady, a raz kolacje. Posiłki te będą zawsze trzy-daniowe: zupa, drugie danie i deser, a także kawa lub herbata. Napoje orzeźwiające czy piwo są dodatkowo płatne. Jedzenie będzie zawsze smaczne i proszę się go nie obawiać, bo jest przyrządzane higienicznie. Nasza podróż będzie też kulinarna i proszę próbować wszystkiego. Podczas pobytu na Riviera Maya/Acapulco mają Państwo pakiet all inclusive, a więc wszystkie napoje orzeźwiające, alkoholowe i posiłki w cenie. Wydaje nam się, że nie ma potrzeby zabierania ze sobą suchego prowiantu z Polski. Jedzenie w Meksyku jest dość tanie i ogólnie dostępne. Zawsze będzie możliwość zakupienia jakiejś przekąski, gdyby się ewentualnie zgłodniało. Gdyby jednak Państwo chcieli coś ze sobą przywieźć to proszę pamiętać, że obowiązuje zakaz wwożenia wyrobów z wołowiny.

 1. Pogoda i ubranie.

Oczywiście jest niemożliwe przewidzenie pogody. Generalnie temperatura powinna się wahać od 22C w górę, podczas dnia, i ok. 15C w ciągu nocy. Mogą też występować krótkie przelotne opady deszczu. Ubranie musi być wygodne, raczej lekkie, choć warto zabrać ze sobą coś cieplejszego na poranki. Trzeba mieć przy sobie lekką kurtkę przeciwdeszczową, nakrycia głowy (słońce pali tu bardzo mocno), kremy przeciwsłoneczne i na komary. Buty wygodne, mogą być sandały, ważne, żeby przylegały dobrze do stopy. Każdego dnia wieczorem będziemy Państwa informować o pogodzie na następny dzień i co z ubrań wziąść ze sobą do autokaru.

 1. Telefony i internet.

W Meksyku działają tylko telefony komórkowe tzw trzy-zakresowe (większość nowych aparatów już taka jest). Przed wyjazdem proszę się spytać u swojego polskiego operatora o ceny za minutę rozmowy, roaming i cenę za sms. Na miejscu można zakupić karty telefoniczne tzw Ladatel np za 100 pesos, za które mają Państwo ok 8 minut rozmowy z Polską. Aparaty do tych kart znajdują się na każdym rogu ulicy. Czasami można spotkać w kafejkach internetowych tzw Caseta Telefonica, czyli połączenie telefoniczne przez internet, które jest bardzo tanie (ok. 5 pesos za minutę). Internet bezprzewodowy jest dostępny w każdym hotelu, w większości bezpłatnie, a więc jeśli to jest konieczne można wziąć ze sobą laptop. W większości hoteli jest też komputer stacjonarny z dostępem do internetu, ale dodatkowo płatny. W miastach jest też dużo tanich kafejek internetowych.

 1. Bezpieczeństwo.

Meksyk, bardzo często niesłusznie, jest postrzegany jako kraj niebezpieczny. Gdy jednak zachowamy normalne normy bezpieczeństwa, jak np nie afiszowanie się biżuterią, drogim sprzętem fotograficznym, wystającym z torebki portfelem, czy liczeniem pieniędzy na ulicy, nie powinno być żadnych problemów. Po zmroku należy poruszać się z większych grupach, nie wchodzić w miejsca podejrzane, zawsze zabierać ze sobą z hotelu wizytówkę z adresem i powiadomić przewodnika o wyjściu samemu poza hotel. Paszport nie będzie nam potrzebny podczas naszego pielgrzymowania i należy go schować głęboko w torbie, nosząc przy sobie ewentualnie jego fotokopię.

 1. Napiwki.

W hotelach i restauracjach, gdzie mamy zakontraktowane posiłki i  noclegi, będą już mieli Państwo opłacone wszystkie napiwki dla boyów, kelnerów i sprzątaczek, choć oczywiście zawsze można wręczyć mały napiwek (przyjmuje się 1 usd). Gdyby Państwo chcieli skorzystać sami z np restauracji obowiązuje napiwek w wysokości 10% od ceny, który jest obowiązkowy. Bardzo prosimy o zostawienie na sam koniec napiwku dla kierowcy i przewodnika (ok 2 usd od osoby za dzień pobytu).

 1. Mentalność Meksykanów.

Meksykanie są narodem bardzo życzliwie nastawionym do obcych, otwartym, bardzo serdecznym i uczynnym. Ich mentalność jest raczej spod znaku maniany, która wyraża się w przysłowiu: To, co możesz zrobić dzisiaj, zrób za 3 dni, masz 3 dni wolnego. To niestety też czasami przekłada się i na turystykę. Małe niedociągnięcia i spóźnienia są na porządku dziennym, a więc proszę mieć dużo cierpliwości. Gdyby wynikły jakieś problemy to proszę je zawsze zgłaszać przewodnikowi, który z dużą cierpliwością będzie je korygował wraz z odpowiedzialnymi Meksykanami.

Mamy nadzieje, że przedstawiliśmy Państwu wszystkie uwagi i rady pomocne do miłego spędzenia czasu w Meksyku. WITAMY JUŻ WIĘC TERAZ W TYM PIĘKNYM KRAJU, JAKIM JEST BEZ WĄTPIENIA MEKSYK

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Stanach Zjednoczonych Meksyku

Ambasador: Beata Wojna
Meksyk, Meksyk, Cracovia 40, 01000
Tel dyżurny: 044 55 4377 1970
Tel: +52 55 5481 2050
Email: meksyk.amb.sekretariat@msz.gov.pl
WWW: http://meksyk.msz.gov.pl
Facebook: https://www.facebook.com/EmbajadadePoloniaenMexico/ Twitter: PLenMexico

Dodaj komentarz