Ogłoszenia 01-11-2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Wszystkich Świętych. W jednym dniu oddajemy cześć tym naszym siostrom i braciom, których przez wieki Kościół pokazał nam jako wartych naśladowania. Niech ich modlitwa wspiera nas w dążeniu do spotkania z Bogiem i z nimi w szczęśliwej wieczności. Porządek mszy niedzielny. O godz. 18:00 zapraszamy na procesję żałobną po naszym kościele. Procesja i modlitwa za zmarłych także jutro
 2. Jutro 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny w potocznej nazwie. Msze święte o 7:00, 8:30, 10:00, 18:30. Będziemy modlitwą i Najświętszą Ofiara Mszy św. oraz Komunii św. wspomagać tych, którzy jeszcze nie oczyścili się ze skutków grzechu. Zachęcamy, by ofiarować im też odpust zupełny – mamy na to czas całego miesiąca listopada.
 3. Od jutra, 2 listopada do 15 listopada w naszej parafii różaniec wypominkowy. Można składać kartki z imionami naszych zmarłych: na tacę i w zakrystii, zakreślając dzień wspomnienia. Polecimy ich modlitwie Kościoła.
 4. Nasza parafia włącza się w inicjatywę „Różaniec do granic nieba”(1-8 listopada). To inicjatywa modlitwy przede wszystkim za dzieci nienarodzone. Możemy w niej uczestniczyć w kościele – po mszy wieczornej modlitwy i część bolesna różańca, ale też i domu. Wszystkie msze i nabożeństwa z naszego kościoła można śledzić online przez stronę parafii
  5.Wczoraj w godzinach popołudniowych zmarł w sąsiednim Domu Ks. Emerytów ks. Kan Zbigniew Staszkiewicz , proboszcz naszej parafii w latach 1976-1997 , 11 października skończył 96 lat. Szczegółowe informacje dotyczące pogrzebu wkrótce zostaną nam przekazane. W ciężkim stanie (nie z powodu covid) w szpitalu znajduje się ks. Franciszek Przytuła, były rektor wizytek.
  6.3 listopada wtorek o 10.00. msza wotywna do św. Antoniego.
  7.W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca o 18.30. msza wotywna o Jezusie najwyższym Kapłanie. Po mszy modlitwy w intencji świętości życia osób konsekrowanych i powołania kapłańskie zakonne i misyjne. I Piątek miesiąca – msza o Sercu Pana Jezusa, przed mszami możliwość spowiedzi. Odwołujemy ze względu na zaistniałą okoliczność odwiedziny co miesięczne chorych, oczywiście w nagłych potrzebach z Wiatykiem odwiedzimy chorego i teraz . I Sobota miesiąca o 18.30. msza o Niepokalanym Sercu Maryi po mszy Różaniec Męski tym razem tu w Świątyni.
  8.Polecamy prasę katolicką w „Niedzieli” artykuł: „O sensie modlitwy za zmarłych”, a w „GN” polecamy artykuł „Pan Bóg interweniował” – świadectwo księdza, który przeżył coronavirusa.
  9.Zmarli parafianie w minionym tygodniu: +śp Anna Choduń , zmarli tez księża Jan Słoma , Franciszek Chaładyj, ks. prof. Henryk Misztal i ks. Zbigniew Staszkiewicz.

Dodaj komentarz