Ogłoszenia 06-12-2020

1.Ofiary zebrane dzisiaj na tace przeznaczamy na Seminarium Duchowne, w imieniu ks. Rektora, wychowawców i alumnów składam serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom. Gościmy ojca duchownego Seminarium naszego rodaka ks. dr Wojciecha Rebetę, dziękujemy za wygłoszone kazanie, ks. Wojciech podzieli się jeszcze z nami informacjami o Seminarium, zareklamuje również specjalny kalendarz na nowy rok .

2.W kościołach naszej diecezji zbierane są dziś ofiary do puszki na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie „. Przypominamy o Roratach codziennie o 6.30.

3.Na stoliku przy ambonie do nabycia są opłatki i świece wigilijne Caritas.

4.Zgodnie z zalecenia mi Episkopatu Polski i naszego ks. Abp. W tym roku nie odwiedzimy naszych parafian ‘”po kolędzie „ dlatego zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic każdego dnia na mszę w int rodzin mieszkających na tej ulicy w blokach, kamienicach i domach jednorodzinnych , szczegółowy plan tych mszy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii, w gablotach przed świątynią i wydrukowany na dodatkowych kartkach  , leżą na stoliku z prasą przy wyjściu z kościoła– prosimy je sobie zabrać .

5.Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w IV niedzielę Adwentu tj 20 XII. następnie w poniedziałek i wtorek zakończenie i dzień spowiedzi rekolekcyjnej. W poniedziałek i wtorek msze z naukami rekolekcyjnymi 6.30. 8.30. 10.00 ( z nauką dla dzieci)  i 18.30. We wtorek msza w ramach rekolekcji też będzie wotywna do św. Antoniego. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Wojciech Różyk – proboszcz ze Starościna.

6. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu wspominamy: jutro św. Ambrożego, we wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP msze o 6.30.8.30.10.00 i 18.30 z racji Uroczystości nie ma mszy wotywnej do św. Antoniego, ofiary złożone na tace w tym dniu przeznaczamy na ‘Fundusz Życia „.

7. Jest inicjatywa obywatelska wsparcia Rodziny i chrześcijańskiej wizji ludzkiej płciowości, zbierane są podpisy pod tym projektem, gdyby ktoś chciał to wesprzeć bardzo prosimy i zachęcamy tu przy stoliku obok starej ambony są wyłożone deklaracje.

8.Polecamy prasę katolicką: w Niedzieli artykuł o Niepokalanym Poczęciu NMP pt. „Od pobożności do dogmatu „a w „GN” -mocne świadectwo Kościoła artykuł – „Okropne przestępstwo”.

9. Zmarli parafianie: +śp. Tomczak Zofia  i Karwowska Alicja.  RiP.

Dodaj komentarz