Ogłoszenia 10-01-2021

1.Dzisiejsza Niedziela to Święto Chrztu Pańskiego. Kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii, od jutra –  Okres Zwykły (kolor szat zielony), ale w naszej polskiej tradycji śpiew kolęd i dekoracja świąteczna utrzymywana jest do 2 lutego do Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej).

2.  W przyszłą niedzielę 17 stycznia 2021 roku o godz. 18:00 odbędzie się Koncert Charytatywny online “Moja krew – Twoja siła” Celem inicjatywy jest aktywne zachęcanie do oddawania krwi i osocza – szczegóły na stronie Chełmskiego Domu Kultury i na plakacie na tablicy ogłoszeń.

3. W tym tygodniu na msze o 18:30 z błogosławieństwem świątecznym i poświęceniem dewocjonaliów i  wody do pokropienia domów zapraszamy mieszkańców ulic: poniedziałek – Lipowej; wtorek – Dolnej Panny Marii, Granicznej, Górnej, Gminnej; środa – Zesłańców Sybiru i Narutowicza 30-59; czwartek – Wschodniej, Środkowej i Okopowej; piątek – Chopina; sobota – Konopnickiej, Orlej, Solnej, Kruczej

4. We wtorek o 10.00 tradycyjnie msza wotywna do św. Antoniego. W czwartek tradycyjnie msza o miłość o godz. 18:30 połączona z modlitwą do św. Walentego o uleczenie złamanych serc.

5.Przybliżamy się do naszego odpustu parafialnego 25 stycznia – święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Sumie odpustowej o godz. 18.30 będzie przewodniczyć ks. bp. Adam Bab , podczas której udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Porządek mszy w dzień odpustu o 7.00, 8.30. 10.00 i 18.30.

6.Szykują się mrozy pod koniec tego tygodnia powyżej – 10 stopni, nasz kościół nie jest ogrzewany, żeby go bardziej nie wyziębić – prosimy o dokładne zamykanie wszystkich drzwi. Może choć w ten sposób trochę da się zachować kościół przed chłodem i ewentualnym śniegiem.

7.Proponujemy prasę katolicką: w „Niedzieli” ciekawe świadectwo aktorki p. Małgorzaty Kożuchowskiej pt. „Wiara jest częścią mnie” a w „GN” artykuł o niebezpiecznych zmianach za oceanem „Już nie matka nie ojciec …..”. Są do nabycia także kalendarze misyjne

8. Zmarli parafianie w minionym tygodniu: +śp. Hanna Karaś , Anna Puźniak .

Dodaj komentarz