Ogłoszenia 11 paźdz. 2020

1.Dziś Niedziela adoracyjna, po mszy krótka Adoracja Najśw. Sakramentu, po sumie procesja po świątyni.
2.Zgodnie z Listem Episkopatu Polski dziś przed świątyniami Polski zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Papieski „ Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundusz stypendialny dla ubogiej, ale zdolnej młodzieży.
3.Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00.
4.We wtorek tradycyjnie dzień wspomnienia św. Antoniego i msza wotywna do patrona parafii o 10.00.
5.W środę 14 dnia miesiąca msza wotywna do św. Walentego o Miłość. Jest to jednocześnie Dzień Edukacji Narodowej ( Dzień Nauczyciela), wieczorne nabożeństwo różańcowe ofiarujemy za nauczycieli i wychowawców z naszej parafii i miasta. O godz. 9.30. i 10.30. są msze szkolne dla dzieci ze szkoły ss.Urszulanek z okazji Dnia Nauczyciela.
6.W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy: wtorek 13.X.- bł Honorata Koźmińskiego, czwartek 15.X. -św. Teresę z Avilla, piątek 16.X św. Jadwigę Śląską sobota 17.X – św. Ignacego Antiocheńskiego – męczennika.
7.16.X .- to dzień wyboru Karola Wojtyły (św. Jana Pawła II ) na Stolice Piotrową.
8.W dniach 15-18 .X 2020 odbędzie się w Lublinie VI Kongres Kultury Chrześcijańskiej- szczegółowy plan tego wydarzenia zamieszczony jest na plakacie w tablicy ogłoszeń przed kościołem.
9.W związku z wczorajszym rozporządzeniem Rady Ministrów przypominamy o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa ( noszeniu maseczki ) w przestrzeni publicznej (ulice, sklepy przystanki i świątynie).
10.Proponujemy dla członków Legionu Maryi, Róż Różańcowych i wszystkich innych chętnych rodzaj rekolekcji duchowych, oddania się pod opiekę Maryi według św. Ludwika de Montfort.- szczegółowe informacje w zakrystii.
11.Proponujemy prasę katolicką : w niedzieli „ Niezwykły 15 latek o beatyfikacji Carla Acutisa.” W „GN” – „ Lublin -papieżowi „o wystawie poświęconej 100 leciu urodzin Karola Wojtyły oraz dobry film „Ziemia Maryi”

  1. Zmarli parafianie: =śp. Izabela Iracka-Zatońska i Grażyna Wizor. RiP

Dodaj komentarz