Ogłoszenia 13-12-2020

1. III Niedziela Adwentu nazwana jest tradycyjnie „Gaudete” – Niedziela Radości, kolor szat liturgicznych jest różowy. Przyczyną tej radości ma być świadomość, że Bóg jest blisko nas. „Gaudete in Domino” oznacza „Radujcie się w Panu”.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu mamy: jutro wspomnienie św. Jana od Krzyża, karmelity, doktora Kościoła. Jak w każdy 14 dzień miesiąca zapraszamy na godz. 18.30 na Mszę o Miłość. We wtorek tradycyjnie o 10.00 msza święta wotywna do św. Antoniego. Od środy bezpośrednio po mszy wieczorowej rozpoczniemy śpiew Nowenny do Bożego Narodzenia.

3.Chcemy w tym tygodniu przygotować kościół do świąt; postawić i ubrać choinki, przygotować szopkę. Chcemy to zrobić w piątek od godz. 9.00. Chętnych zapraszamy do pomocy – (mile widziana zwłaszcza młodzież), ale i dorośli też.

4.Przed nami rekolekcje adwentowe od przyszłej niedzieli. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne  według porządku 6.30, 8.30, 10.00 (zwłaszcza dzieci) i 18.30 .Wtorek  będzie dniem  spowiedzi.

5. W zakrystii lub na stoliku przy starej ambonie są do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas.

6.Zachęcamy również do wsparcia swoim podpisem projektu obywatelskiego oraz Fundacji „Ordo iuris” – „Tak dla Rodziny, stop dla gender” – na stoliku przy ambonie wyłożone są listy.

7.Bardzo proszę by wziąć sobie „List do parafian” leży pod chórem na stoliku z prasą zawiera on m.in. plan rekolekcji, informacje dotyczące mszy o 18.30. za rodziny naszej parafii w ramach wizyty pasterskiej oraz plan tych mszy, kiedy za jakich mieszkańców, oraz refleksje nad stanem i sytuacją naszej parafii.

8.Polecamy prasę katolicką w Niedzieli artykuł „Mieć oczy w głowie, czyli o posłuszeństwie w Kościele”. A w „GN” polecamy artykuł „Dlaczego mamy problem z poznaniem Boga?”

9. Zmarli parafianie :+śp. Janusz Typiak, Krzysztof Dzida.

Dodaj komentarz