Ogłoszenia 13 września 2020

1.Dziś na mszy o godz. 11.30. kolejna grupa dzieci z klas IV ze Szkoły ss. Urszulanek przeżywać będzie Uroczystość I Komunii św. Uroczystość I Komunii świętej dzieci z parafii odbędzię się w przyszłą niedziele o godz. 11.30. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za dzieci .

2. Spotkanie przygotowujące do uroczystości komunijnych dzieci z parafii we wtorek o godz. 16.30. W sobotę odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 9.30, potem Spowiedź święta.


3.Przed kościołami naszej diecezji do puszki zbierane są dziś ofiary na „Fundusz Ewangelizacyjny w Środkach Społecznego Przekazu”. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Z renowacji wrócił obraz św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Możemy go zobaczyć w kaplicy Matki Bożej. Piszemy kolejne projekty m.in. na dofinansowanie renowacji obrazu św. Rodziny, a potem św. Walentego. Jutro składam wniosek również na dofinansowanie kolejnego etapu renowacji głównego ołtarza, składane są wnioski o dofinansowanie, ale potrzebny jest też wkład własny, prosimy więc naszych parafian o pomoc, o modlitwę i ofiary składane na ten cel. Można składać je indywidualnie lub na konto parafii. Będę się starał przywrócić tytuły bocznych ołtarzy i przyporządkować obrazy, aby wrócić do oryginalnego porządku. Na pewno będzie to trwało w czasie, ale małymi krokami będziemy się starali odnawiać naszą świątynie.

5.Jutro w liturgii Kościoła przypada święto Podwyższenia Krzyża św. Wieczorem zaś o godz. 18.30 Msza o miłość – wotywna do św. Walentego. We wtorek tradycyjnie o godz. 10.00 msza do św. Antoniego – zachęcamy do składania intencji modlitewnych za wstawiennictwem św. Patrona. W środę wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana – biskupa. W piątek święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy, zwłaszcza na msze wieczorową, dzieci i młodzież oraz rodziców.

6.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w Niedzieli polecamy artykuł „Szacunek nie oznacza akceptacji” a w ”GN” – „Poznali Chrystusa a teraz potrzebują pomocy” o wzrastającej liczbie muzułmanów proszących o chrzest.

7. Zmarli parafianie: † śp. Emilia Jaruzel i Henryk Sachal.

Dodaj komentarz