Ogłoszenia 15-11-2020

1. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego, przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za dwa tygodnie I niedziela Adwentu. Przed świątyniami naszej Ojczyzny zbierane są dziś ofiary do puszki na pomoc bezdomnym.
2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Elżbietę Węgierską, tradycyjnie o 10.00. msza wotywna do św. Antoniego. W czwartek wspomnienie bł, Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, w piątek – św. Rafała Kalinowskiego – zakonnika, w sobotę – Ofiarowanie NMP.
3. Rozpoczęlismy III etap renowacji ołtarza głównego i prezbiterium od poniedziałku pracują konserwatorzy przygotowując sklepienie prezbiterium (sztukaterię) do odnowienia oraz w kolejnym etapie tabernakulum będzie zabrane do renowacji. W ostatnie niedziele miesiąca ofiary złożone na tace będziemy przeznaczać na prace renowacyjne, bardzo więc proszę o wpieranie tych prac modlitwa i kto może materialnie.
4.Wprawdzie jeszcze do Świąt Bożego Narodzenia jest daleko, ale od I Niedzieli Adwentu będzie można nabywać poświęcony opłatek na stół wigilijny w naszych domach, ofiary złożone przy tej okazji będziemy przeznaczać na ogrzewanie świątyni.
5. Polecamy prasę katolicką: w niedzieli proponujemy przeczytać artykuł „Życie po śmierci dla sceptyków” oraz „Prawdziwi i fałszywi prorocy w Polsce” a w „GN” ciekawe rozważanie „ Królestwo Boże tu i teraz – jak to rozumieć ?
6.Zmarli parafianie :+śp.Wiesław Gołek .

Dodaj komentarz