Ogłoszenia 18 paźdź. 2020

  1. W dniu dzisiejszym 18 października obchodzimy 94 Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną. Ofiary złożone do puszki przeznaczamy na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewienia Wiary.
  2. W związku z sytuacją epidemiczną oraz ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem. Dyspensa obowiązuje od niedzieli 18 października do odwołania. Korzystających z dyspensy zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcamy również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, a także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe. Według wytycznych władz państwowych w kościołach obowiązuje rozmieszczenie osób 1 na 7m2, czyli w naszym kościele (powierzchnia ok. 980 m2) na mszy św. może być ok. 140 osób. Zazwyczaj liczba wiernych na mszy w niedzielę nie jest większa. Zachęcamy, by zajmować miejsca w kościele w bezpiecznej odległości. Gdy będzie taka potrzeba, udostępnione zostaną także miejsca w zakrystii, czy w sali przy zakrystii, aby zachować wskazaną odległość. Pamiętajmy, że możemy uczestniczyć we mszy św. i wszystkich nabożeństwach z naszego kościoła za pomocą transmisji internetowej. Wystarczy wejść na stronę parafii pawel.lublin.pl i kliknąć ikonkę –„Msza święta na żywo”.
    3.Zapraszamy na modlitwę różańcową codziennie o godz. 18.00.
  3. We wtorek 20 października o 10.00. msza św. wotywna do św. Antoniego.
  4. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: jutro -bł. ks. Jerzego Popiełuszkę męczennika , wtorek- św. Jana Kantego, czwartek – św. Jana Pawła II, piątek – św. Jana Kapistrana.
    6.Polecamy prasę katolicką: w Niedzieli artykuł „Papieskie lekcje” oraz „Jan Paweł wyprzedził swój czas” a w „GN” artykuł –„Twarzą w twarz”- o nowych spekulacjach jak wyglądał Jezus.
  5. Zmarli parafianie: Śp. Leszek Iwaniak i Śp. Mirosław Tatarczuk. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu.
  6. Na bocznych ołtarzach wyłożone zostały kartki wypominkowe, można je wziąć do domu, zaznaczyć dzień( datę), w którym wspominać będziemy zmarłych na nabożeństwie różańcowym za zmarłych w miesiącu listopadzie. Nabożeństwo za zmarłych codziennie od 2 do 15 listopada włącznie o godz. 18.00

Dodaj komentarz