Ogłoszenia 25 – 10 – 2020 r.

  1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Poświecenia Miejscowego Kościoła. Ofiary złożone na tace przeznaczymy jako świętopietrze na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  2. Rząd wprowadził kolejne obostrzenia z powodu zwiększającej się liczby zachorowań na Covid. Pamiętajmy o noszeniu maseczek w przestrzeni publicznej.
  3. W tygodniu w liturgii będziemy obchodzić w środę święto św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
  4. Tradycyjnie we wtorek o 10.00 msza wotywna do św. Antoniego.
  5. W ostatni tydzień października zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych lub do modlitwy w domu. Różaniec o godz. 18:00. Możemy się także łączyć z świątynią przez link na stronie parafii: „Msza święta na żywo”.
  6. Przyszła niedziela to Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to jednocześnie I niedziela miesiąca. Na mszach adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych będzie 8 listopada w II niedziele miesiąca.
  7. Przed nami listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Od 2 do 15 listopada w naszym kościele o godz. 18.00 różaniec wypominkowy. Będziemy polecać naszych zmarłych, na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe, można je wziąć do domu, napisać imiona i nazwiska zmarłych, zakreślić dzień , w którym pragnie się ich wspomnieć i przynieść do kościoła w najbliższe dni. Można tez to zrobić drogą internetowa na adres parafii przesłać wypominki, ofiarę można składać na konto parafii. Stolica Apostolska przedłuża na cały miesiąc listopad możliwość uzyskania odpustu pod tymi samymi warunkami: stan łaski uświecającej, nawiedzenie kościoła lub cmentarza, wolność od przywiązania do grzechu i modlitwa w intencjach Ojca świętego. Pamiętajmy też o wskazaniach władz państwowych, by odwiedzanie cmentarzy rozciągnąć w czasie na cały miesiąc.
  8. Polecamy prasę katolicką: w „Niedzieli” polecamy artykuł „Opieka duchowa w czasach zarazy” oraz „Nie taki kościół groźny”, a w „GN” jest ciekawy wywiad z o. Filipem Buczyńskim – kapelanem hospicjum pt. „Jak nie aborcja to co ?”
  9. Zmarli parafianie : + śp. Ryszard Bednarczyk.

Dodaj komentarz