Ogłoszenia 26 lipca 2020 r.

1.        Dzisiaj, z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących,  po mszy poświecenie pojazdów mechanicznych. Kierowcy mogą zaopatrzyć się w poświęcony breloczek do samochodu. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji misjonarzy, a kierowców i podróżujących o wsparcie finansowe Fundacji MIVA Polska, która zakupi misjonarzom środki transportu.  Przed kościołem można złożyć ofiarę do koszyczka na ten cel. Po błogosławieństwie kapłan przejdzie na parking by pokropić auta woda święconą.

2.        W gablocie przed kościołem jest afisz – organizowane są warsztaty pomocy osobom, które są zagubione lub przeżywają kłopoty z powodu trwającej pandemii. Warsztaty odbędą się pod hasłem „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia.”

3.        Przypominamy o mszy wotywnej do św. Antoniego w każdy wtorek o godz. 10.00.

4.        W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Martę, we czwartek – św. Piotra Chryzologa, w piątek – św. Ignacego z Loyoli, a w sobotę – św. Alfonsa Marię Liguoriego – patrona teologów moralistów.

5.        W przyszłą sobotę o 18.30. msza święta, a po mszy „Męski Różaniec”- tradycyjnie udamy się na Plac Litewski, jest to jednocześnie I sobota miesiąca. Modlitwą różańcową wynagradzamy za grzechy przeciw Matce Najświętszej.

6.        Przyszła Niedziela to I Niedziela miesiąca. Na mszach adoracja, a na sumie o godz. 11:30 procesja eucharystyczna. Po sumie spotkanie Kółek Różańcowych – zmiana tajemnic.

7.        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W „Niedzieli” polecamy artykuł „Kardynał trzech papieży”, o zmarłym kard. Z. Grocholewskim i Jego pracy w Watykanie. A w „GN” – artykuł „Świadectwo z krwawym  paskiem” – o prześladowaniu chrześcijan w świecie.

8.        Zmarli parafianie : + Śp. Zofia Kitowska  – RiP

Dodaj komentarz