Ogłoszenia 27-06-2021

 1. Rozpoczął się czas wakacji letnich, pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży . Od ubiegłej Niedzieli biskupi polscy wycofali dyspensę od uczestniczenia we mszy niedzielnej z powodu pandemii. Pamiętajmy o obowiązku wynikającym z przykazania Bożego o uczestniczeniu w niedzielnej mszy św.
 2. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Przekazanie danych objętych spisem jest obowiązkowe. Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy poprzez formularz dostępny na stronie spis.gov.pl. Serdecznie zachęcamy wszystkich do spisania się samodzielnie przez Internet, co jest możliwe do 30 września 2021 r. Rachmistrze będą również dzwonić i odwiedzać Państwa w domach.
  1. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy tym roku 4 sierpnia. Zapisy u Księży przewodników grup trwają do 15 lipca. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl. Koszt pielgrzymki wynosi 40 zł wpisowe + 40 zł przejazd autokarem. W parafii lub przez stronę internetową pielgrzymki można składać ofiary z intencjami na Fundusz „Idę z Tobą”. Wysokość ofiar dowolna.
 3. W poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza bp. I męczennika
 4. W wtorek przypada Uroczystość Świętych Ap. Piotra i Pawła msze o 7.00., 8.30. 10.00 i 18.30. Ofiary złożone na tace przeznaczymy na potrzeby stolicy apostolskiej tzw. ”świętopietrze”. Jest to jednocześnie dzień imienin naszego ks. Pawła w jego intencji sprawowane będą msze św. o 8.30. i 10.00 a na mszy wieczorowej złożymy mu życzenia.W ten wtorek nie będzie mszy wotywnej do św. Antoniego.
 5. W tym tygodniu 1 lipca przypada I czwartek miesiąca po mszy o 1`8.30 wystawienie Naj. Sakramentu i modlitwy o świętość życia kałanów i osób konsekrowanych i nowe powołania do służby Bożej.
 6. 2 lipca piątek to I piątek miesiąca oddajemy cześć NSPJ , na mszach możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej . W tym dniu powitamy w parafii Figurę MB Fatimskiej o godz. 17.45 potem o 18.00. będzie różaniec , Figura będzie gościć do czwartku kiedy nastąpi zawierzenie parafii MB Fatimskiej . Plan tego wydarzenia na afiszu w gablocie.
 7. W sobotę w liturgii przypada Św. św. Tomasza Apostoła jest to jednocześnie I sobota miesiąca w naszej archikatedrze uroczystości odpustowe ku czci MB Płaczącej , proboszcz archikatedry zaprasza na msze odpustową na 19.00. a potem procesja maryjna , tradycyjnie w naszej parafii po mszy wieczorowej „Męski Różaniec „
 8. W związku ze zbliżającym się czasem urlopowym w miesiącu lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie tylko otwarta w godzinach popołudniowych od 16.00 do 18.00. informacja o tym będzie zamieszczona też na stronie internetowej. Również i msza o 16.30. w niedzielę tak jak było to w przeszłości na czas wakacji będzie zawieszona.
 9. Przyszła Niedziela to I Niedziela miesiąca na mszach krótka adoracja po sumie zmiana tajemnic różańcowych .
 10. Polecamy prasę katolicką
 11. Zmarli parafianie :śp. Alicja Rebeta ,Mirosław Samorow i Maria Jarzyna

Dodaj komentarz