Ogłoszenia 27-12-2020

1. Dzisiejsza niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia to Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na zakończenie mszy świętej zawierzymy rodziny naszej parafii i wszystkie rodziny naszej Ojczyzny Świętej Rodzinie.

2.Jutro czwarty dzień Oktawy – Święto Młodzianków męczenników. We wtorek tradycyjnie o 10.00. msza wotywna do św. Antoniego. W czwartek 31 grudnia – siódmy dzień Oktawy, wspomnienie św. papieża Sylwestra. O godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie starego roku, po nim o godz. 18.30 msza święta.

3.W piątek 1 stycznia Nowy Rok  2021 – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jest to jednocześnie I piątek miesiąca. Sobota 2 stycznia – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu – biskupów i doktorów Kościoła. To jednocześnie I sobota miesiąca stycznia – wieczorem o 18.30 msza święta, po mszy „Męski Różaniec”.

3.Przyszła niedziela  3 stycznia to II niedziela po Narodzeniu Pańskim, a jednocześnie I niedziela miesiąca stycznia – niedziela adoracyjna, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

4. Od jutra o godz. 18.30. sprawowane będą msze św w intencji rodzin  naszej parafii  w ramach wizyty duszpasterskiej ( kolędy), która nie może się odbyć ze względu na zaistniałą sytuacje pandemii. Zapraszamy więc jutro w poniedziałek rodziny z ulicy Bernardyńskiej i Zamojskiej, we wtorek zapraszamy mieszkańców ul. Bocznej Rusałki, Bulwarowej, Rusałki, Miłej, Wesołej i Peowiaków. W środę zapraszamy rodziny z ul. Narutowicza od nr 14 do 27 A. W sobotę mieszkańców ul. Głębokiej i Wiercieńskiego. Można przynieść ze sobą wodę w buteleczce, którą po poświęceniu w kościele będzie można skropić domy. Obecne rodziny otrzymają obrazki kolędowe, można przynieść także inne rzeczy religijne do poświecenia.

5.Polecamy prasę katolicką: jest to wydanie świąteczne obu tygodników jest wiele ciekawych artykułów związanych z tajemnica narodzin Jezusa.

6. W minionym tygodniu zmarli parafianie: Alicja Zdanek, Irena Genca, Bogdan Rubaszka , polecamy ich Miłosierdziu Bożemu.

Dodaj komentarz