Ogłoszenia 27 września 2020

1.Dziś w Kościele Powszechnym 27 września 2020 r., obchodzimy 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W odpowiedzi na apel Rady KEP ds. Migracji, by pomóc poszkodowanym w wyniku pożaru w obozie dla uchodźców, odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołami Archidiecezji Lubelskiej.


2.Spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej w roku 2021 – w najbliższą sobotę o godz. 10:00. Z kandydatami do bierzmowania w czerwcu 2021 – w piątek po mszy wieczornej.


3.W każdy wtorek o godz. 17:30 spotkania Kręgu Biblijnego w Sali św. Józefa. Również we wtorek o 17.00. w Sali przy zakrystii spotkanie członków Legionu Maryi naszej parafii, Serdecznie zapraszamy. A także przypominamy o mszy wotywnej do św. Antoniego w tym dniu o godz. 10.00.


4 W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Wacława męczennika, we wtorek – Święto św. Archaniołów : Gabriela, Michała, Rafała. Środa – św. Hieronima Doktora Kościoła, czwartek – św. Teresy od dzieciatka Jezus, piątek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.


5.Czwartek to I października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe w naszej parafii o godz. 18.00. Jest to jednocześnie I czwartek miesiąca, pierwszy różaniec ofiarujemy w int świętości życia osób konsekrowanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne również z naszej parafii.

6. W tym tygodniu także I piątek miesiąca października – odwiedzimy chorych.


7. W I sobotę miesiąca o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe dla parafian, a po mszy 0 18.30 – Różaniec Męski, z udaniem się na Plac Litewski.


8. Przyszła niedziela to I Niedziela miesiąca października po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych usłyszymy w tym dniu List Episkopatu przygotowujący do Dnia Papieskiego 11 października, dlatego adorację przeniesiemy na drugą niedzielę miesiąca.


9. Polecamy prasę katolicką. W „Niedzieli” polecamy artykuły o św. Ojcu Pio pt. ”Nowe cuda św. Stygmatyka” a w „GN” – zatrważający felieton – „Niebezpieczne zabawy dzieci”.

10.Zmarli parafianie: + Śp. Elżbieta Piecińska i Stanisław Bogusz.

Dodaj komentarz