Ogłoszenia 29-11-2020

1. Dziś I Niedziela Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Usłyszeliśmy List Pasterski naszego ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika.

2. Jak zapowiadaliśmy ofiary złożone na tacę w ostatnią niedziele miesiąca przeznaczamy na prace renowacyjne w naszej parafii. Na zakończenie mszy poświęcony zostanie opłatek na stół wigilijny, można go nabyć w zakrystii lub przy stoliku pod chórem.

3. Jutro pierwsza msza roratnia o 6.30, zapraszamy i prosimy, by przynieść świecę na tą mszę.

4. Z dniem dzisiejszym kończy pracę jako organista w naszym kościele p. Robert Gonet, został zatrudniony w radiu i telewizji regionalnej. Serdecznie dziękujemy mu za jego posługę śpiew i granie w świątyni, życzymy sukcesów. W minionym tygodniu zaprezentowało się trzech nowych kandydatów trwają rozmowy kwalifikacyjne, w tym tygodniu będzie podpisana umowa z nowym organistą.

5.W liturgii Kościoła wspominamy w najbliższym czasie: jutro Święto św. Andrzeja Ap, we wtorek tradycyjnie o 10.00 msza wotywna do św. Antoniego, we czwartek św. Franciszka Ksawerego jednocześnie I czwartek miesiąca po mszy wieczorowej wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa o świętość życia osób konsekrowanych i o nowe powołania, w piątek wspomnienie św. Jana Damasceńskiego i św. Barbary- I piątek miesiąca. I sobota miesiąca po mszy o 18.30. Różaniec Męski. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca po sumie zmiana tajemnic różańcowych, ponieważ dziś czytany jest list pasterski   w przyszłą niedziele będziemy gościć wychowawcę z Seminarium Duchownego naszego rodaka ks. Wojciecha Rebetę.

6.  Zapraszamy na mszę św.  za ś.p. ks. Kanonika Zbigniewa Staszkiewicza w 30 dz. po śm w przyszłą niedzielę o godz. 11:30 .

7.Można już w zakrystii nabyć świece wigilijne Caritas w różnych rozmiarach i cenie małe po 6zł, kula, piramidka i choinka po 15zł, duża walec-17zł.

8.Polecamy prasę katolicką w Niedzieli artykuł na czasie „Adwentowe pytania – na co czekamy? A w „GN” -„Misjonarze będą karania jak szpiedzy”- realia chrześcijaństwa w Chinach.

9. Zmarli parafianie: +śp. Henryk Koziej i Grażyna Karoń .

Dodaj komentarz