Ogłoszenia 30 sierpnia 2020

1.Dzis XXII Niedziela zwykła ostatnia niedziela sierpnia i wakacji już we wtorek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny , zapraszamy dzieci i młodzież na mszę w tym dniu szkoły podstawowe niech dołączą do mszy szkolnej przygotowanej przez s. Urszulanki o godz. 9.00. Licea zapraszamy na mszę o godz. 10.00. będzie to jednocześnie msza wotywna do św. Antoniego jak w każdy wtorek , przez wstawiennictwo patrona parafii będziemy się modlić w intencji młodzieży ,nauczycieli i pracowników naszych szkół.

 1. 3 września to I czwartek miesiąca po mszy wieczorowej wystawienie Naj. Sakramentu i modlitwy o świętość życia osób konsekrowanych i kapłanów i o nowe powołania kapłańskie ,zakonne, misyjne również i z naszej parafii. Jest to również dzień wspomnienia św. Grzegorza Wielkiego papieża.
 2. 4 września to I piątek miesiąca – rozpoczynamy odwiedziny chorych, rano i wieczorem msze o Naj. Sercu Jezusa.
 3. 5 września I sobota miesiąca o 10.00 będzie spotkanie rodziców i dzieci , które przygotowują się do I komunii św. W naszej parafii ta Uroczystość odbędzie się 20 września na mszy o godz. 11.30. a wieczorem tradycyjnie o 18.30 msza i nabożeństwo I sobotnie a po nim „Różaniec Męski „- serdecznie wszystkich na modlitwę różańcową zapraszamy.
 4. Przyszła Niedziela to I niedziela miesiąca, Adoracja Naj. Sakramentu na mszach po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Ponieważ epidemia przybiera na sile , zachęcamy wszystkich do ostrożności , do noszenia maseczek także i w świątyni , informujemy ,że na ścianie wychodząc z kościoła po lewej stronie pod chórem jest aplikator z płynem dezynfekującym , zawsze można z niego skorzystać, zachęcamy .Świątynia nasza jest duża, nie bójmy się siąść i w I rzędach kościoła aby zachować tez luz- bezpieczną odległość.
  7.Przy wyjściu ze świątyni możemy dziś wesprzeć ofiarami do puszki „ Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.
 6. Ks. Abp . Metropolita St. Budzik zaprasza nas na uroczystości Maryjne do naszych sanktuariów – wysłuchajmy tego zaproszenia.
  9.Polecamy prasę katolicką :w Niedzieli polecamy artykuł „ Normy ujednolicenia wariantów modlitwy „ a”GN „ poleca artykuł o „trzech nowych wezwaniach w Litanii Loretańskiej”.
 7. Zmarli parafianie : +śp ;Ryszard Pasieczny i Teresa Laskowska . RiP.

Dodaj komentarz