Ogłoszenia 6 września 2020

  1. Dziś I Niedziela miesiąca września. Na mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, na sumie – procesja eucharystyczna. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych, po mszy o 13.00 spotkanie dzieci i komunijnych.
  2. Przypominamy o wtorkowym nabożeństwie wotywnym do św. Antoniego o godz. 10.00. Zapraszamy i zachęcamy do składania intencji modlitewnych za wstawiennictwem naszego patrona.
  3. We wtorek również o godz. 16.30 kolejne spotkanie dzieci I komunijnych, a uroczystość I Komunii św. dzieci z parafii będziemy przeżywać 20 września na sumie o godz. 11.30.
  4. W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać: jutro, w poniedziałek – bł. Ignacego Kłopotowskiego, który był wikariuszem w naszej parafii w latach 1891-92. Jest założycielem Zgromadzenia Sióstr Loretanek. W tym roku przeżywają one 100-lecie swojego istnienia. We wtorek 8 września Święto Narodzenia NMP. Msze święte o 7.00. 8.30. 10.00. i 18.30. W środę wspomnienie św. Piotra Klawera SJ – misjonarza Afryki.
  5. W przyszłą niedzielę po sumie pragnąłbym się spotkać z członkami Rady Parafialnej.
  6. W końcu, w wyniku starań, otrzymaliśmy pozwolenie na usuniecie złomu pnia drzewa (klonu) zniszczonego przez burzę z ogródka maryjnego.
  7. Polecamy prasę katolicką. W Niedzieli artykuł o nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca pt. ”Maryja w codzienności”, a w „GN” -polecamy nasz lokalny artykuł „Pamiętnik z Majdanka – zapiski młodej więźniarki”
  8. Do końca września można się zapisywać na przygotowanie do I Komunii świętej i bierzmowania w roku 2021.
  9. Zmarli parafianie: + Śp. Władysław Szewczyk i Irena Czekalska. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu.

Dodaj komentarz