Ogłoszenia parafialne 12 września 2021

Parafia rzymskokatolicka

pw. Nawrócenia św. Pawła

20-109 Lublin, Bernardyńska 5

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 września 2021

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Niedziela dzisiejsza to wielki dzień dla Ojczyzny i Kościoła w Polsce , do chwały ołtarza wyniesiony zostaje syn naszej Ojczyzny , biskup naszej diecezji , wielki mąż stanu  i prymas słusznie nazwany Tysiąclecia – kard. Stefan Wyszyński . Równocześnie w Kościele Polskim rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego , usłyszeliśmy słowo pasterskie biskupów polskich .Dziś ofiary zebrane do puszki przeznaczone są na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu .

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy : w poniedziałek -św. Jana Chryzostoma bp. dK. We wtorek mamy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, tradycyjnie o 10.00. msza wotywna do św. Antoniego, w środę wspomnienie MB Bolesnej , w czwartek -Św. Korneliusza pp. I Cypriana bp. MM , w sobotę 18.września Święto patrona Polski oraz dzieci i młodzieży – Św. Stanisława Kostkę.- Dzień  Patronalny Młodzieży.

3.W przyszłą Niedzielę o 17.15 spotkanie członków Dzieła Aniołów -Opus Angelorum .- grupy działającej w naszej parafii.

4.W Niedziele 26 września po mszy wieczorowej odbędzie się koncert organowy -podziękowanie za beatyfikacje ks. Kard St. Wyszyńskiego, koncert w wykonaniu Pana Stanisława Maryjewskiego -organisty z katedry , miał zagrać podczas koncertu promującego nasza płytę o „Organach Lubelszczyzny- organy w kościele św. Pawła , ale pewne wydarzenia przeszkodziły , więc 26 września usłyszymy piękne utwory religijne , muzyki klasycznej – serdecznie zapraszamy.

5.Polecamy prasę katolicką: w Niedzieli  i w „GN „ bardzo ciekawe artykuły o beatyfikacji , cudach i innych wydarzeniach związanych z kard. Wyszyńskim.

6. Zmarli parafianie : +śp. Wiesław Chlebicki, Zdzisław Wośko i Mieczysława Pietrasiewicz.

Dodaj komentarz