Ogłoszenia parafialne 19.08.2018 r.

19 sierpnia 2018

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Jutro godzinie piątej rano wyruszamy z pielgrzymką do Matki Bożej Ostrobramskiej. Odprawa dla pielgrzymów dziś po mszy św. o godz. 18.30. Jeśliby ktoś chciał do nas dołączyć, są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy także na inne pielgrzymki. Informacja na stronie internetowej i u ks. Proboszcza.
  2. Za tydzień dzielimy się słodyczą i świętością. Rozdawać będziemy Boże Krówki zbierając w dalszym ciągu ofiary na renowacje zabytkowej figurki Matki Bożej z naszego ogrodu Maryjnego. Do tej pory zebraliśmy około 2,5 tys. zł. Mamy już projekt konserwatorski. Czekamy na zezwolenie i zaczynamy prace renowacyjne. Całkowity koszt szacowany jest na ponad 10 tys. zł. Trwają także prace przy odwilgoceniu kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę na ten cel.
  3. Przypominamy o zapisach dzieci i młodzieży na przygotowanie do I komunii św. i do bierzmowania.
  4. Ofiary zbierane dziś do puszki przeznaczone są na Caritas w ramach akcji „tornister pełen uśmiechu”.
  5. Za tydzień na mszy św. o 11.30 będziemy modlić się w sposób szczególny za pielgrzymów pielgrzymujących z naszą parafią, Fundacją pod Damaszkiem i Biurem Frater. Po mszy św. zapraszamy na spotkanie z panią Dorotą Hałasa, podróżniczką i autorką książki „Chrystus w kraju Samurajów”. Oczywiście spotkanie poświęcone będzie Japonii. Zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko pielgrzymów.
  6. W minionym tygodniu do Kościoła przyjęliśmy przez sakrament chrztu św. przyjęliśmy Teodora Bujak i Helenę Nowicką. Przed ołtarzem Pańskim ślubowali sobie: Mateusz Walas i Karolina Lulek, Tomasz Usow i Kinga Zielińska, Michał Sulczyński i Katarzyna Maciarz, Aleksander Janusek i Małgorzata Żeleźnik. Do Pana odeszli: Krystyna Tomaszewska, Magdalena Maciążek, Anna Kalita.

Dodaj komentarz