Ogłoszenia parafialne 2 września 2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 września 2018

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Od dziś w porządku niedzielnym wraca msza św. o godz. 16.30.

 2. Po mszy o 11.30 zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie kółek.

 3. Modlitewne rozpoczęcie roku szkolnego dla szkół średnich jutro, 3 września o godz. 9.00, szkoła Sióstr Urszulanek godz. 10.15.

 4. W sobotę święto Narodzenia NMP, inaczej Matki Bożej Siewnej. Układ mszy św. z dnia, czyli 7.00, 7.30, 18.30. Na mszy św. o 18.30 poświęcenie nasion i ziarna siewnego.

 5. Dziś zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

 6. Rozpoczęliśmy renowację figurki Matki Bożej. Bóg zapłać za złożone ofiary. Mamy już połowę potrzebnej sumy, zebraliśmy do tej pory 5429,77 zł. Koszt całkowity wyniesie około 10 tys. Za wszystkie ofiary składane na ten cel jak i na inne potrzeby parafii składam serdeczne Bóg zapłać.

 7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Chorwacji i Bośni z Medjugorie. Prosimy o szybkie podejmowanie decyzji. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na tę pielgrzymkę w niedzielę 9 września po mszy św. o godz. 18.30. Spotkanie dla obu grup pielgrzymów udających się w październiku do Ziemi Świętej odbędzie się w niedzielę 16 września po mszy św. o 18.30.

 8. Jeśli są chętni na wyjazd na spotkanie Papieża Franciszka z Młodzieżą w Wilnie 22 września, prosimy o bezzwłoczne zgłaszanie się, gdyż próbujemy zorganizować wyjazd z parafii. Cena wyjazdu 390 PLN. Zapraszamy też na organizowane przez nas pielgrzymki. Oferta na 2019 r. ciągle jest wzbogacana. Szczegóły u ks. Proboszcza.

 9. Fundacja pod Damaszkiem zaprasza do korzystania z Przystani Wsparcia Życia Rodzinnego, gdzie dyżury pełnią psychologowie, prawnik i ksiądz. Szczegóły na plakacie i u księdza proboszcza.

 10. Zapisy na przygotowanie do I komunii i bierzmowania do końca września. Przypominam, że zgody na I komunię poza parafią będą wydawane tylko tym, którzy przejdą roczne przygotowane w naszej parafii. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższy piątek, 7 września, po mszy o 18.30.

 11. We wtorek po mszy o 10.00 spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Od piątku 7 września adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Dzieło Świętych Aniołów. W poniedziałki o 17.00 spotkania Legionu Maryi, a w środy o 17.30 spotyka się Krąg Biblijny. Spotkania scholi i ministrantów w soboty o godz. 9.00

 12. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach przedpołudniowych nawiedzamy chorych i osoby w podeszłym wieku. Gdyby ktoś chciał zgłosić bliską osobę prosimy uczynić to do czwartku, do wieczornej mszy świętej.

 13. W najbliższą niedzielę, 9 września na mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

 14. W minionym tygodniu przez sakrament chrztu zostali włączeni do Kościoła Gabriel Chmielewski, Adam Poleszak, Szymon Skóra i Leon Joć. Przed ołtarzem Pańskim ślubowali sobie Sebastian Joć i Katarzyna Kursa. Do Pana odeszli: śp. Janina Witkowska, Wiesław Piaseczyński i Marian Mastalerz.

Dodaj komentarz