Ogłoszenia Parafialne – 22 lipca 2018 – XVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Parafialne – 22 lipca 2018 – XVI Niedziela Zwykła

  1. Składam serdeczne podziękowania grupie Opus Angelorum za odnowienie i pomalowanie kaplicy domowej na piętrze. Bóg zapłać za czas, środki i zaangażowanie.
  2. Prowadzimy zapisy na Jubileuszową Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Zachęcamy także do uczestnictwa w funduszu „Idę z Tobą”, czyli złożenia konkretnej intencji i opłacenia uczestnictwa pielgrzymowi, który zaniesie ją do Częstochowy.
  3. Osoby samotne zapraszamy na tygodniowe rekolekcje w polskie góry, do Koniakowa w Beskidzie Śląskim. Wyjazd w najbliższą sobotę.
  4. Spotkanie przedpielgrzymkowe wyjeżdżających do Wilna i Medjugorie dziś po mszy św. o godz. 18.30, czyli ok. 19.20. Prosimy o dokonywanie wpłat.
  5. Zapisujemy na pielgrzymki do Wilna, Chorwacji i Bośni z Medjugorie, Fatimy, Barcelony Montserrat oraz Ziemi Świętej i Etiopii na rok bieżący. Oferujemy także rekolekcje adwentowe w Ziemi Świętej w grudniu w wersji pięciodniowej. Zapisujemy również na ŚDM w Panamie ze zwiedzaniem Kostaryki, do Libanu, Ziemi Świętej z Jordanią oraz na klasyczny tygodniowy wyjazd do Ziemi Świętej na okres ferii zimowych oraz wakacji. Bilety są już w systemie, warto korzystać, póki są w cenie po około trzysta siedemdziesiąt złotych. Ponadto w planach na 2019 r mamy Petersburg, Amerykańską Częstochowę oraz Padwę i Rzym oraz Neapol, Pompeje i Bari. Informacje u ks. Proboszcza.
  6. W najbliższym tygodniu we środę wypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po mszy św. zapraszamy na parking na poświęcenie pojazdów.
  7. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Zapraszamy do dzielenia się słodyczą i świętością. Tradycyjnie już rozdawać będziemy cukierki z cytatami świętych, tzw. Boże Krówki. Ofiary zbierane do puszek przy tej okazji przeznaczymy na rozbudowę kancelarii. Chcemy pomalować i udostępnić kolejne pomieszczenia. Miesiąc temu na remont krzyża z ul. Lipowej i figurki Matki Bożej w ogródku Maryjnym zebraliśmy 2379,02 zł. Zamówiliśmy program prac konserwatorskich i po jego otrzymaniu niezwłocznie wyłonimy wykonawcę i przystąpimy do renowacji.
  8. Przypominamy, że zapisujemy dzieci i młodzież na przygotowanie do I komunii św. i bierzmowania na rok 2019. Również rezerwujemy terminy na śluby na 2019 r.
  9. Mamy wolne intencje mszy św. na sierpień.
  10. W minionym tygodniu do Kościoła przyjęliśmy Łucję Szczygielską, do Pana odeszli: śp. Maciej Gdulewicz, Henryka Kruszewska, Zenon Stopczyński, Władysław Ruszkiewicz, Tadeusz Zaranek.

Dodaj komentarz