Ogłoszenia parafialne 26 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 sierpnia 2018

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Dzielimy się słodyczą i świętością. Rozdajemy cukierki z cytatami świętych – Boże Krówki zbierając w dalszym ciągu ofiary na renowacje zabytkowej figurki Matki Bożej z naszego ogrodu Maryjnego. Do tej pory zebraliśmy około 2,5 tys. zł. Mamy już projekt konserwatorski i zezwolenie, możemy więc zaczynać prace renowacyjne. Całkowity koszt szacowany jest na ponad 10 tys. zł. Trwają także prace przy odwilgoceniu kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę na ten cel.
  2. Przypominamy o zapisach dzieci i młodzieży na przygotowanie do I komunii św. i do bierzmowania.
  3. Dziś na mszy św. o 11.30 będziemy modlić się w sposób szczególny za pielgrzymów pielgrzymujących z naszą parafią, Fundacją pod Damaszkiem i Biurem Frater. Po mszy św. zapraszamy na spotkanie z panią Dorotą Hałasa, podróżniczką i autorką książki „Chrystus w kraju Samurajów”. Oczywiście spotkanie poświęcone będzie Japonii. Zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko pielgrzymów.
  4. Wyjście pielgrzymów udających się do Wąwolnicy z Katedry 1 września. Rozpoczęcie pielgrzymki mszą św. o godz. 6.30. Wymarsz o godz. 7.00.
  5. Zapisujemy na pielgrzymki organizowane przez Naszą Parafię, Fundację pod Damaszkiem i Biuro Frater. Zapraszamy jeszcze w tym roku do Medjugorie, Fatimy, Barcelony i Montserrat oraz do Ziemi Świętej.
  6. W minionym tygodniu do Kościoła przyjęliśmy przez sakrament chrztu św. przyjęliśmy Franciszka Krakowskiego, Gabrielę Węgorowską oraz Tomasa Sanosi. Przed ołtarzem Pańskim ślubowali sobie: Krzysztof Kawa i Karolina Woronko. Do Pana odeszli: śp. Joanna Marszałek, Helena Frąckiweicz.

Dodaj komentarz