Ogłoszenia parafialne 28 października 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28 października 2018

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Pierwszego listopada w uroczystość Wszystkich Świętych porządek mszy św. niedzielny, zaś drugiego we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych msze św. w godzinach 7.00, 8.30, 10.00, 18.30. Nabożeństwo za zmarłych oraz różaniec za zamarłych w miesiącu listopadzie o godz. 18.00. Kancelaria parafialna 1 i 2 listopada nieczynna. W ważnych sprawach prosimy zwracać się bezpośrednio do księdza.
  2. Zachęcamy do szczególnej modlitwy za zmarłych. Możemy polecić ich imiona w modlitwie różańcowej na tzw. kartach wypominkowych, Mamy też wolne intencje mszy św. w tym gregoriańskich na miesiąc listopad. Zawsze za dowolną ofiarą.
  3. Dobiega końca renowacja figurki Matki Bożej. Podobnie też ukończyliśmy zaplanowane na ten rok etapy prac związanych z odwilgoceniem kościoła. Ze względu na warunki pogodowe i koszt przedsięwzięcia, odnowienie krzyża na ul. Lipowej musimy przesunąć na najbliższy termin, kiedy pogoda pozwoli na podjęcie prac. Składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Przy okazji zbiórek do puszek, przekazywane indywidualnie, czy też wpłacana na konto parafialne. Łącznie uzbieraliśmy do tej pory na renowację figurki 8954,84 PLN. Koszt całkowity, który w porównaniu z innymi ofertami okazał się w bardzo promocyjnej cenie wyniósł 11 tys. zł. W trakcie okazało się, że trzeba wykonać szereg dodatkowych prac, związanych chociażby z cokołem na którym stoi figurka. Dziś dzieląc się słodyczą i świętością, zbieramy już po raz ostatni ofiary na ten cel, chcąc uregulować rachunek.
  4. Spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników pielgrzymek z naszej parafii, Fundacji Pod Damaszkiem i Biura Frater dziś po mszy św. o godz. 11.30 w Sali św. Józefa,
  5. Zapraszamy na pielgrzymki organizowane w 2019 r. W lutym do Ziemi świętej i Ziemi świętej z Jordanią oraz do Libanu – szlakiem św. Szarbela. W marcu do południowych Włoch czyli do m in. o. Pio, Matki Bożej Pompejańskiej, zaś w czerwcu do Padwy, Asyżu i Rzymu. Wakacje to ponownie Ziemia Święta, Sankt Petrersburg, USA oraz Paryż Lourdes i La Salette. O kolejnych kierunkach będziemy informować sukcesywnie. Szczegółowe informacje na stronie parafii, w Biurze na parkingu oraz u ks. Proboszcza.
  6. W minionym tygodniu przed ołtarzem Pańskim ślubowali sobie Ewelina Musik i Jarosław Sipta. Do Pana odeszli śp. Andrzej Rożek, Krzysztof Bojczewski.

 

 

Dodaj komentarz