Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 kwietnia 2022

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Niedziela dzisiejsza dawniej nazywana Przewodnią lub Białą dziś to Święto Miłosierdzia Bożego oraz patronalne Święto Caritas.

2. Gościmy w parafii ks. Wasyla Korendija  od początku marca jego bliscy zamieszkali na naszej plebanii uciekając od trwogi wojny z Tarnopola , głosi Słowo Boże ,dzieli się świadectwem wydarzeń na Ukrainie kto  by chciał i może prosimy o ofiary do puszki na wsparcie jego parafian i diecezji .

3.Jutro w liturgii Święto  św. Marka Ewangelisty .

4.We wtorek przeniesiona z soboty Uroczystość św. Wojciecha patrona Polski. O 10.00. cotygodniowa msza wotywna do św. Antoniego.

5. W piątek przypada Święto ,św. Katarzyny Sieneńskiej  dz. dK. patronki Europy.

6. Przyszła Niedziela 1 maja to I niedziela miesiąca na mszach adoracja , po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe u nas w kościele codziennie  o godz. 18.00.

7.Przeszliśmy z odprawianiem mszy i nabożeństw do kaplicy nie ma tu za dużo miejsca , ale nie mamy wyboru, jest nagłośnienie na zewnątrz wkrótce postawimy tam mały namiot dla uczestników mszy .Prace rozpoczęte i nabierają rozmachu w tym tygodniu zabiorą ławki z kościoła do renowacji i zaczną zdejmować posadzkę , trwa ocieplanie strychu stad ten styropian na wirydarzu. Przy tej okazji jeszcze raz dziękuje parafianom , dzieciom ich rodzicom za prace przy przygotowaniu kaplicy i sprzątaniu kościoła.

8.Polecamy prasę katolicką ; w Niedzieli artykuł „ Z komunia św. w dniu dzisiejszym Jezus związał obietnice „ a w „GN „ ciekawe świadectwo księdza z naszej diecezji pracującego w Charkowie .

9.Zmarli parafianie : śp. + Zbigniew Sadurski .

Dodaj komentarz