Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 maja 2022

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.III Niedziela Wielkanocna rozpoczyna w naszej Archidiecezji XIV Tydzień Biblijny ,pod hasłem :” Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego. „Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych .W tym roku zachęcamy do czytania Ewangelii wg św. Łukasza. Dziś także I niedziela miesiąca maja na mszach adoracja po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

2. Jutro w liturgii wspomnienie św. Atanazego  bp. dK .

3. We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski msze w naszym kościele o 7.00. 8.30. 10.00. i 18.30. Z racji Uroczystości nie ma  mszy wotywnej do św. Antoniego.

4.Rozpoczeliśmy miesiąc maj nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00. serdecznie zapraszamy .

5.W środę wspomnienie św. Floriana po mszy wieczorowej katecheza dla dorosłych nt:”On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba”.

6.I czwartek miesiąca nabożeństwo majowe ofiarujemy w int osób konsekrowanych i o powołania .

7. I piątek miesiąca 6 maja to również święto św. Apostołów Filipa i Jakuba , odwiedzimy chorych .

8. I sobota miesiąca 7 maja o 11.00.msza i modlitwa różańcowa dla wspólnoty „Męskiego Różańca „  o 18.30. msza i  nabożeństwo I sobotnie dla parafian.

9.Przyszła Niedziela IV Wielkanocna -Niedziela Dobrego Pasterza nasze ofiary złożone na tace przeznaczymy na Seminarium Duchowne .

10. Ojcowie Karmelici przy ul.Świetoduskiej zapraszają dziś do sanktuarium św. Józefa z racji wspomnienia liturgicznego św. Józefa Robotnika od 13.30 do 18.00. błogosławieństwo rodzin i możliwość uzyskania odpustu zupełnego.

11.Zachecamy do czytania prasy katolickiej w Niedzieli proponujemy artykuł „ O wierze z niewierzącym – jak rozmawiać z ateistami ?oraz „Wiara w Horoskopy „ w „GN „ proponujemy artykuł „ wybuchowa mistyczka i kryzys Kościoła o św. Katarzynie ze Sieny.

12. Zmarli parafianie : śp. Anna Wójcik, Jadwiga Matosz, Jacek Pietroń -polećmy ich miłosierdziu Bożemu.

Dodaj komentarz