OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31 lipca 2022

1.Ostatnia Niedziela miesiąca lipca  XVIII  zwykła w ciągu roku, jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień.

2. 1 sierpnia w liturgii kościoła wspominamy św. Alfonsa Marię Liguoriego bp i dK. A w Ojczyźnie przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego .

3.We wtorek tradycyjnie o 10.00. msza wotywna do św. Antoniego . W ten dzień można uzyskać odpust zupełny z okazji Porcjunkuli warunek stan łaski uświecającej nawiedzenie archikatedry lub bazylik mniejszych lub kościoła parafialnego i modlitwa 1 Ojcze nasz i Wyznanie wiara .

4.3 sierpnia po mszy o godz. 8.30. z pod Archikatedry wyrusza na Jasną Górę nasza lubelska Pielgrzymka.

5.I czwartek miesiąca po mszy wieczorowej wystawienie Naj.Sakramentu i modlitwy w int świętości życia osób konsekrowanych i o powołania ten dzień to również wspomnienie liturgiczne św. Jana Marii Vianneya -patron proboszczów.

6.I piątek miesiąca msze o Najświętszym Sercu Pana Jezusa .

6. 6 sierpnia – sobota to Święte  Przemienienie Pańskie msze o 7.00. 8.30.10.oo. na ta msze zapraszamy również grupę Męski Różaniec po mszy wyjdą z modlitwą różańcowa na plac litewski , 18.30. po mszy nabożeństwo i sobotnie.

9. Przyszła Niedziela to I niedziela miesiąca na mszach adoracja po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej : w Niedzieli „ św. Szarbel – wzór modlitwy”  a w „GN” „ O papieskiej wizycie w Kanadzie „.

11. Zmarli parafianie : +śp. Włodzimierz Szynal, Halina Guz,Danuta Kozłowska. – niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

Dodaj komentarz