Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7 sierpnia 2022

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dzis I niedziela miesiąca na mszach adoracja po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Jak zapowiadaliśmy w ubiegłym tygodniu taca z I niedzieli miesiąca potraktujemy jak tace inwestycyjną na remont kościoła zwłaszcza na renowacje ławek w kościele. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom czy to na tacę czy indywidualnie czy na konto parafii . Dziękujemy bezimiennym ofiarodawcom za 1000 zł i 50 zł i 100zł na cele parafialne.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspomnienia ; jutro św. Dominika, we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża patronki Europy , o 10.00. tradycyjnie msza wotywna do św. Antoniego, w środę św. Wawrzyńca  w czwartek św. Klary .

3. Przyszła Niedziela XX zwykła w ciągu roku – dzień modlitw za pomordowanych w obozach , więzieniach i łagrach. Ofiary złożone do puszki przeznaczymy na Caritas diecezjalną – programy pomocowe dla uciekinierów z Ukrainy.4.Od 1 sierpnia rozpoczął pracę w naszej parafii ks. Krzysztof Wójcik – nowy wikariusz ,przybył do nas z parafii o tym samym tytule z Bełżyc, serdecznie go witamy i życzymy wielu łask Bożych w posłudze wśród nas.

5.Zachęcamy do modlitwy za pielgrzymów wprawdzie nikt z naszej parafii nie poszedł na pielgrzymkę ale pielgrzymi niosą także intencje z naszej parafii przed obliczę Pani Jasnogórskiej.

6.Zachecamy do lektury prasy katolickiej : w Niedzieli :artykuł o „Święcie Przemienienia Pańskiego „ i o wydarzeniach w Nikaragui . W ” GN” polecamy felieton „ O krzyżyku w uchu „.

7.Zmarli parafianie: +śp. Izabela Jurek, Tomasz Dec, Jadwiga Niewielska ,Teresa Michalak ,Stanisław Kloc – polecamy ich miłosierdziu Bożemu.

Dodaj komentarz