Ogłoszenia parafialne

                  OGŁOSZENIA PARAFIALNE   4 września 2022

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś I Niedziela miesiąca września na mszach adoracja po sumie zmiana tajemnic różańcowych , powraca też msza o godz. 16.30. Dzieci i młodzież  rozpoczęli  w miniony czwartek 1 września nowy rok szkolny .Dziś ofiary złożone do puszki przeznaczamy na programy edukacyjne dla dzieci i wsparcie świetlic Caritas. A jak to zapowiadane był o wcześniej tace z każdej  I niedzieli miesiąca przeznaczamy na remonty w naszym kościele, tzw. taca inwestycyjna.

2. Pozostajemy przy wakacyjnym systemie pracy kancelarii , praktyka dnia codziennego pokazuje ,że nie ma potrzeby by kancelaria parafialna była czynna rano od 9 do 10. Sporadycznie ktoś przychodził a często były problemy , bo księża uczą w szkole lub wypadł pogrzeb  i trzeba było pisać kartki z informacją ,że dziś kancelaria nieczynna dlatego podjęliśmy decyzje ,że kancelaria parafialna czynna tylko po południu w godzinach od 16.00. do 18.00. od poniedziałku do piątku.

3.We wtorek o 10.00. tradycyjnie msza wotywna do św. Antoniego.

4.W środę wypada liturgiczne  wspomnienie bł Ignacego Kłopotowskiego wielkiego społecznika założyciela Sióstr Loretanek  wikariusza w naszej parafii w latach 1891-1892.

5.We czwartek 8 września przypada Święto Narodzenia NMP- MB Siewnej . Msze o 7.00.7.30. i 18.30.

6.Można już zgłaszać dzieci do I Komunii św. w naszej parafii jak również i młodzież do bierzmowania , w przyszłą niedzielę podamy terminy tych uroczystości.

7.Dziekujemy za ofiary na rzecz parafii bezimienny ofiarodawca przekazał 1600zł , 1000zl, 500,2x 100zł Bóg zapłać .

8.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej w Niedzieli proponujemy artykuł o planach podróży apostolskiej papieża Franciszka do Kijowa.

A w „GN „ O tysiącach ludzi w pielgrzymce do Wąwolnicy.

9.Zmarli parafianie :+ Maria Ogonowska-Kobusiewicz.

Dodaj komentarz