Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 września 2022

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś XXV Niedziela zwykła w ciągu roku .

2. We wtorek w liturgii Kościoła wspomnienie świętych męczenników narodu koreańskiego Andrzeja kim Tegona , Pawła Chong Hasanga i towarzyszy  w  naszym kościele tradycyjnie msza wotywna do św. Antoniego o godz. 10.00.

3.W środę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

4.W piątek wspomnienie o. Pio

5. W trzecią niedzielę września, 18 września 2022 r., obchodzimy w Kościele w Polsce Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Hasło 56. Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu to: «Słuchanie uchem serca» . Tradycyjnie w wigilię wspomnienia św. Franciszka Salezego, 24 stycznia 2022 r., ogłoszone zostało Orędzie papieża Franciszka na tegoroczny Dzień Środków Społecznego Przekazu zatytułowane «Słuchanie uchem serca».

6. Również dziś 18 września 2022 r. w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie obchodzona będzie Niedziela Pamięci o ofiarach Majdanka. O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza święta z udziałem byłych więźniów obozu wraz Dyrekcją Państwowego Muzeum na Majdanku oraz uczniów Szkoły Podstawową nr 32 wraz z dyrekcją i gronem pedagogicznym.

7.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej w Niedzieli proponujemy artykuł o św. Hildegardzie – świętej nie tylko od postów czy diety. A w „GN „ ciekawe informacje o zmarłej królowej angielskiej Elżbiecie II , jej prababka spoczywa na Wawelu.

8.Zmarli parafianie: śp. +Marianna Frąckiewicz, Hanna Mazurek, Zofia Tyniecka ,polećmy je miłosierdziu Bożemu.

Dodaj komentarz