OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5 września 2021

Parafia rzymskokatolicka

pw. Nawrócenia św. Pawła

20-109 Lublin, Bernardyńska 5

tel: 81 5348490

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 września 2021

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś I niedziela miesiąca września , usłyszeliśmy List Episkopatu Polski o beatyfikacji sług Bożych kard. St. Wyszyńskiego i m. Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się w  przyszłą niedziele w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej.
  2. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych , przy wyjściu z kościoła zbierane są dziś ofiary do puszki na pomoc afgańskim chrześcijanom oraz uciekinierom „Dzień Solidarności z Afgańczykami”.
  3. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny do końca września u ks. Pawła przyjmowane są zgłoszenia dzieci do I komunii św. parafialnej i do bierzmowania .
  4. We wtorek wspomnienie bł ks. Ignacego Kłopotowskiego ,naszego byłego wikariusza w latach 1891-1892,tradycyjnie o 10.00.msza wotywna do św. Antoniego.
  5. We środę 8 września mamy Święto Narodzenia  msze o 7.00. 7.30.  i 18.30.
  6. W kościele przy bocznych ołtarzach mamy tablice ,jest to wystawa plakatów ,dokumentów związanych z osoba bł bp. W. Gorala  do końca września będziemy mogli zapoznać się bliżej z historia życia bp. lubelskiego .
  7. Polecamy prasę katolicką dziś szczególnie bardzo wartościowy i pięknie wydany dodatek do GN w cenie 10 zł dotyczący beatyfikacji kard Wyszyńskiego  w Niedzieli proponujemy artykuł” Ewangelią można żyć jedynie w sposób radykalny „ piękne świadectwo wiary Węgrów przedstawione przez węgierskiego kard Erdo. A w „GN” o rozpoczynającym się dzisiaj w Budapeszcie Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym .
  8. Zmarli parafianie w minionym tygodniu : + śp. Mirosława Dąbrowska i Helena Korgól –  polećmy ich miłosierdziu Bożemu.

Dodaj komentarz