Pielgrzymka do Tej, co w Ostrej świeci Bramie!

 

SOKÓŁKA – WILNO – TROKI

 

PROGRAM RAMOWY 3 DNI

 Wyjazd 20 sierpnia, godz. 05.00 spod kościoła Nawrócenia św. Pawła

 Zapisy ks. Mirosław Matuszny – tel. 604988929

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z Lublina we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Sokółki – miasteczka na Podlasiu, gdzie 12.10.2008 roku miał miejsce cud eucharystyczny. Przemieniona hostia w cząstkę Ciała Pańskiego, została umieszczona w kaplicy Matki Bożej Różańcowej w kościele św. Antoniego Padewskiego. Kościół posiada cenną relikwię, którą jest obraz Miłosierdzia Bożego, znajdujący się w bocznym ołtarzu. Obraz jest wiązany ze spowiednikiem św. Faustyny Kowalskiej – bł. ks. Michałem Sopoćko. Na jego prośbę zostały namalowane dwa obrazy Miłosierdzia Bożego. Obrazy miały być przekazane Episkopatowi Polski i Ojcu Świętemu. Jednak nie dotarły do miejsca przeznaczenia, zostały umieszczone w Białymstoku i Sokółce. Zobaczymy również cerkiew Św. Aleksandra Newskiego, zabytkową kapliczkę u zbiegu ulic Grodzkiej i Kresowej z 1906 roku. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Wilna.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od wileńskiej Starówki, wpisanej na listę UNESCO: Ostra Brama z kaplicą Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. Zobaczymy klasztor Bazylianów, barokowy zespół Uniwersytetu Wileńskiego, którego studentami byli m.in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Czesław Miłosz. Nawiedzimy dawny kościół św. Trójcy – obecnie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Następnie udamy się do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Stanisława Biskupa i św. Władysława. Świątynię otacza 11 kaplic, jedną z najpiękniejszych jest kaplica św. Kazimierza z jego relikwiami. Zobaczymy odrestaurowany Zamek Wielkich Książąt Litewskich. Udamy się do muzeum Adama Mickiewicza, mieszczącego się w budynku, w którym mieszkał poeta. Następnie spacer zaułkiem bernardyńskim do kościoła św. Anny, posiadającego efektowną koronkową fasadę dekorowaną kilkudziesięcioma rodzajami ceglanych kształtek. Obok świątyni zobaczymy kościół Bernardynów oraz pomnik Adama Mickiewicza. Czas wolny na starówce. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Trok. Zobaczymy zabytkowe budynki architektury karaimskiej, średniowieczny zamek na Wyspie Zamkowej, na jeziorze Galwe zbudowany przez księcia Witolda, kościół farny pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Przespacerujemy się również nad jeziorami Galwe i Tataryszki. Po spacerze degustacja karaimskich kibinów. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

TERMIN:  20 – 22 sierpnia 2018

CENA:  520 PLN + 25 

 

ZAPEWNIAMY:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 2 noclegi w hotelu **/***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje
  • opiekę i informację turystyczną pilota
  • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 10 000 zł w RP

UWAGI:

  • program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach św.
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport
  • na bilety wstępu, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe należy przeznaczyć kwotę ok. 25€

Dodaj komentarz