Pielgrzymka – Ziemia Święta – Lato 2019. LOT-em z Lublina

Ziemia Święta na lato 2019! LOT em z Lublina.

Zapisy: 604988929

03-09.07.2019 r.

Cena: bilet plus 630 $.

NAZARET – KANA GALILEJSKA – HAJFA – MORZE ŚRÓDZIEMNE – GÓRA TABOR- TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET – JERYCHO – MORZE MARTWE – BETLEJEM – JEROZOLIMA – TEL AWIW- JAFFA

DZIEŃ 1 WYLOT. – BETLEJEM

Zbiórka uczestników na lotnisku w Świdniku o godz. 04.00. Odprawa biletowo – bagażowa i wylot do Tel Awiwu o godz. 5.50. Przylot do Tel Awivu o godz. 11, odbiór bagaży i kontrola paszportowa, przejazd do Betlejem na Pole Pasterzy by stanąć w miejscu, w którym pastuszkowie otrzymali dobrą nowinę. Nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i pomodlimy się w Grocie Narodzenia Pana Jezusa. Nawiedzimy Bazylikę Św. Katarzyny, w której odbywa się bożonarodzeniowa Pasterka. Zobaczymy też Grotę Św. Józefa, Św. Hieronima. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2 JEROZOLIMA

Śniadanie. zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy rozpoczniemy od Bramy św. Szczepana skąd udamy się do Sadzawki Betesda oraz Kościoła św. Anny, miejsca narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Udamy się do Kościoła Biczowania oraz skazania na Śmierć Pana Jezusa. Droga Krzyżowa Pana Jezusa. Kolejnymi Stacjami Drogi Krzyżowej udamy się do Bazyliki Grobu Pańskiego. Na koniec udamy się do Ein Karem. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 JEROZOLIMA

Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Następnie nawiedzimy klasztor sióstr Karmelitanek Bosych – Pater Noster. Z kolei udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał). Drogą procesji w Niedzielę Palmową dojdziemy do Bazyliki Getsemani. Przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi. nawiedzimy Grotę Pojmania. Po południu udamy się na Syjon Chrześcijański – nawiedzimy Wieczernik, Bazylikę Zaśnięcia, Kościół Piania Koguta i Mur Płaczu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 JERYCHO – MORZE MARTWE

Śniadanie, po którym udamy się do Betanii, zwiedzimy Jerycho – miasto, uznawane za najstarsze na świecie. Następnie zobaczymy Sykomorę – drzewo, na które wspiął się Zacheusz aby dojrzeć do Chrystusa a także panoramę na Górę Kuszenia. Miejsce chrztu P. Jezusa. Morze Martwe.

DZIEŃ 5 TEL AVIV – JAFFA

Przejazd do Tel Avivu – Jaffy. Zwiedzanie starożytnego portu Jaffa, słynnego z mitologii greckiej podającej Jaffę jako miejsce uwolnienia królewny Andromedy przez Jazona. Historia tego portu sięga prawie czterech tysięcy lat. Na przestrzeni dziejów odwiedzali go faraonowie, Aleksander Macedoński, cesarze rzymscy. Według Dziejów Apostolskich Jaffę odwiedził także Św. Piotr. Klimat miasteczka portowego i osady rybackiej przetrwał tu do dziś a tutejsze śródziemnomorskie plaże należą do wyjątkowo pięknych. Z kolei udamy się do nowoczesnego Tel Avivu – spacer promenadą nadmorską, czas wolny na słonecznej plaży. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET

Śniadanie. Udamy się na górę Tabor a następnie do Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu, oraz będziemy też w kościele Rozmnożenia Chleba i Ryb – Zobaczymy również Górę Błogosławieństw . W Kafarnaum zobaczymy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi. Następnie rejs statkiem przez Jezioro Genezaret. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7 NAZARET – KANA GALILEJSKA – HAJFA

Kana Galilejska- miejsce pierwszego cudu Jezusa. Następnie udamy się do Nazaretu miejsca Zwiastowania przez anioła Gabriela Zwiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP wraz z grotą Zwiastowania. Nawiedzimy Kościół św. Józefa gdzie znajdował się dom Świętej Rodziny. Przejazd na plażę w Hajfie. Nawiedzenie kościoła Matki Bożej Stella Maris Krolowej Karmelu. Przejazd na lotnisko i odlot do Polski.

Uwaga. KOLEJNOŚĆ realizacji programu może ulec zmianie. Kupując bilet poszukujemy dat 03-09 lipca 2019 r. REJS BEZPOŚREDNI z Lublina (LUZ).

11 myśli na temat “Pielgrzymka – Ziemia Święta – Lato 2019. LOT-em z Lublina

 1. Witam
  W 2018 r. dokonałem zapłaty za 2 bilety.
  1. Czy w ramach opłaty za pobyt jest ujęte ubezpieczenie na okres pobytu, jeżeli nie to jak organizacyjnie można tą sprawę załatwić ?
  2. Do Świdnika dojadę własnym autem z Białej Podlaskiej, czy na miejscu można wynająć w miarę tani parking na czas pobytu ?
  Pozdrawiam Stefan

  1. W pakiecie jest rozszerzone ubezpieczenie medyczne. Lotnisko ma swój parking. Jeśli trzeba służymy też parkingiem przy parafii.

 2. Witam
  2 osoby prosze o informację :
  1. Jakich rozmiarów oraz wagowo ma być bagaż dla 2 osób ?
  2. Czy będzie organizowane spotkanie przed wyjazdem, lub zostanie opublikowana informacja na stronie internetowej ?
  3. Jak się skontaktujemy na lotnosku ?
  Stefan

  1. Szczęść Boże. Jeśli Państwo nie dokupowali bagażu rejestrowanego, bagaż podręczny może mieć maksymalnie 8 kg. Uwaga, nie wolno łączyć bagażu. Nie może być np jeden 15 kg, drugi 1 kg. Każdy ma mieć swój osobno. Szczegóły tu: https://m.lot.com/pl/pl/bagaz Spotkanie przedpielgrzymkowe będzie 16 czerwca w niedzielę.

 3. Witam!
  Zofia, Wiesława, Henryk z Ryk.
  Bardzo prosimy o więcej informacji na temat spotkania pielgrzymkowego w niedzielę 16 czerwca .
  Chodzi nam o której godzinie i gdzie odbędzie się spotkanie oraz jak będzie wyglądać zapłata czy potrzebne będą dokumenty .
  Pozdrawiam Henryk.

Dodaj komentarz