USA – katedry i metropolie

Zapisy. ks. Mirosław Matuszny – tel. +48 604 988 929

Wersja wstępna. Może ulec drobnym korektom

TERMIN:   03.08-12.08.2019

CENA:        9800 ZŁ + 200 USD

 

NOWY JORK – DOYLESTOWN ( AMERYKAŃSKA CZĘSTOCHOWA ) – FILADELFIA – WASZYNGTON – WODOSPAD NIAGARA – CHICAGO – ŚWIAT AMISZY

 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do USA. Transfer do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Nowego Jorku. Zwiedzanie rozpoczniemy od rejsu statkiem przez imponującą zatokę nowojorską na Liberty Island, gdzie stoi legendarna Statua Wolności. Spacer wokół statuy. Udamy się do Jersey City na punkt widokowy z pomnikiem Ofiar Katynia. Spacer po najsłynniejszej dzielnicy Nowego Jorku – Manhattanie: Broadway, budynek giełdy nowojorskiej, Wall Street, historyczne miejsce po World Trade Center – Ground Zero, most Brooklyński. Zobaczymy szereg drapaczy chmur, m.in. Chrysler Building w stylu art deco, budynki ONZ oraz najsłynniejszy Empire State Building. Przechodząc obok największego skupiska wieżowców na świecie – Rockefeller Center – udamy się na Piątą Aleję z ekskluzywnymi sklepami. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie.  Dalsze zwiedzanie Nowego Yorku. Wejdziemy do Katedry św. Patryka – największej neogotyckiej świątyni katolickiej w Ameryce Północnej, a zarazem siedziby arcybiskupa Nowego Jorku. Z tyłu katedry znajduje się popiersie papieża  św. Jana Pawła II, który odwiedził Nowy Jork w 1979 roku, a 19 kwietnia 2008 w katedrze odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem papieża Świętego Benedykta XVI. Krótki wypoczynek i relaks w Central Parku. Przejazd do Doylestown. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, znane również jako „amerykańska Częstochowa”. Znajduje się tu replika obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz serce Ignacego Paderewskiego. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Filadelfii. Zobaczymy miejsca związane z narodzinami Stanów Zjednoczonych Ameryki m.in.: dzwon Wolności, Gmach Niepodległości, muzeum flagi amerykańskiej. Nawiedzenie Bazyliki śś. Piotra i Pawła z połowy XIX w. Zobaczymy także klasycystyczne i neogotyckie budowle z XVIII w., w tym dom, w którym mieszkał Tadeusz Kościuszko. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Waszyngtonu. Zwiedzanie miasta: m.in. Biały Dom, Kongres, biblioteka Kongresu oraz monument Lincolna. Zobaczymy także pomniki poświęcone bohaterom wojny wietnamskiej i wojny koreańskiej oraz pomnik Tadeusza Kościuszki. Nawiedzenie Bazyliki Niepokalanego Poczęcia oraz cmentarza Narodowego w Arlington, na którym spoczywa wielu wybitnych obywateli Stanów Zjednoczonych. W pobliżu zobaczymy gmachy ministerstwa obrony USA – słynny Pentagon. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do wodospadu Niagara – jednej z najbardziej imponujących atrakcji przyrodniczych Ameryki Północnej. Podziwianie wodospadu z różnych punktów widokowych. Największe jednak wrażenie wywrze na nas z pewnością rejs statkiem Maid of the Mist do podnóża wodospadu. Obiadokolacja i nocleg w rejonie Niagary.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Chicago. Podczas przejazdu będziemy podziwiać krajobrazy mijanych stanów.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Zwiedzanie Chicago rozpoczniemy od polskiej dzielnicy Jackowo. Nawiedzimy Bazylikę Św. Jacka z pomnikiem papieża św. Jana Pawła II. Spacer do parku Granta, w którym znajduje się efektowna fontanna Buckingham. Kolejno Wacker Drive ze słynnym Willis Tower – najwyższym budynkiem USA. Wjazd na 103. piętro, skąd podziwiać będziemy wspaniały widok na panoramę miasta. Następnie The Loop z szeregiem monumentalnych budynków, których wnętrza zdobią dzieła wybitnych artystów (Picasso, Chagall). Czas wolny na głównej arterii handlowej – State Street. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do krainy Amiszów, którzy odrzucają większość osiągnieć nowoczesnej cywilizacji, i których Państwo  pamiętają  ze słynnego filmu z Harrisonem Fordem „Świadek”.  Zwiedzimy farmę  Amiszów i przejedziemy się ich autentyczną bryczką. Powrót do Chicago. Przejazd do wybranego kościoła polonijnego. Msza św. przed odlotem do Polski. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski

DZIEŃ 10

Przylot. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

ZAPEWNIAMY:

 • przelot na trasie: Polska – Stany Zjednoczone – Polska
 • przejazd klimatyzowanym autokarem lub busem,
 • 8 noclegów w hotelach **/***
 • 8 śniadań, 8 obiadokolacji
 • opiekę i informację turystyczną polskiego pilota
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • opłatę na TFG

 

UWAGI:

 • program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • niezbędny dokument: paszport + wiza

2 myśli na temat “USA – katedry i metropolie

 1. Szczesc Boze – nie mam wizy do USA , czy wize wyrabja sie na wlasna reke ? Prosze o informacje na mail

  1. Szczęść Boże
   Niestety tegoroczna pielgrzymka do USA nie dojdzie do skutku ze względu na zbyt małe zainteresowanie. Zapraszamy za rok.

Dodaj komentarz