Ziemia Święta z Krakowa 8 dni

TERMIN:         26.02-05.03.2019                                                

CENA:              700 USD + bilet

Zapisy ks. Mirosław Matuszny +48 604 988 929

MORZE ŚRÓDZIEMNE  ( PLAŻA HAJFA ) · HAJFA · NAZARET · KANA GALILEJSKA · TABGHA · GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW · KAFARNAUM · JEZIORO GENEZARET · BETLEJEM · JEROZOLIMA  · JERYCHO · GÓRA KUSZENIA  · MORZE MARTWE ( PLAŻE KALIA I EN BOKEK ) · QUMRAN  · TEL AVIV – JAFFA

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Krakowie. Wylot liniami PLL LOT do Izraela. Przylot na lotnisko Ben Guriona. Przejazd do Hajfy – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej z Góry Karmel oraz groty Św. Eliasza. Wypoczynek na plaży nad Morzem Śródziemnym.  Z kolei przejazd do Nazaretu, nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP wraz z grotą Zwiastowania. Udamy się do kościoła św. Józefa, gdzie znajdował się dom Świętej Rodziny. W tym miejscu Pan Jezus mieszkał 30 lat, zanim poszedł wypełnić misję głoszenia Słowa Bożego. Msza. św. Przejazd na obiadokolacje i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym udamy się na Górę Błogosławieństw gdzie wygłosił Pan Jezus osiem błogosławieństw – chrześcijańskich drogowskazów na drodze do nieba –  Msza św. Udamy się do Tabgha. Zwiedzimy kościół Prymatu, zbudowany na przystani z czasów rzymskich – tu Pan Jezus po Zmartwychwstaniu objawił się uczniom i przygotował śniadanie. W tym miejscu pytał też św. Piotra o miłość, gdy przekazywał mu prymat w Kościele Świętym. Nawiedzimy też kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb – w tym miejscu nakarmił Pan Jezus 5 000 mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. W Kafarnaum zobaczymy fundamenty Domu św. Piotra, znajdujące się pod ośmiobocznym kościołem oraz ruiny synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście i wygłoszenie w synagodze mowy Eucharystycznej.  Przejazd na lunch z degustacją ryby św. Piotra do restauracji Św. Piotra.   Możliwość kąpieli w Jeziorze Galilejskim.  Przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa – uświęcił On w tym miejscu swoją obecnością małżeństwo młodych. Małżeństwa odnowią swoje przyrzeczenia składane w dniu ślubu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu wjazd na Górę Tabor. Nawiedzimy Sanktuarium Przemienienia na Górze Tabor.  Następnie udamy się do Betlejem na Pole Pasterzy by stanąć w miejscu, w którym pastuszkowie otrzymali dobrą nowinę. Nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i pomodlimy się w Grocie Narodzenia Pana Jezusa. Nawiedzimy Bazylikę św. Katarzyny, w której odbywa się bożonarodzeniowa Pasterka. Zobaczymy też Grotę św. Józefa, gdzie św. Józef oczekiwał narodzenia dzieciątka Jezus. Obok znajduje się Grota św. Hieronima, Msza św. gdzie zostało przełożone na język łaciński Pismo Święte, tzw. Wulgata. Podejdziemy następnie do Groty Mlecznej, miejsca modlitwy o dziecko.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Msza Święta na Kalwarii. Nawiedzenie Bazyliki Grobu Bożego. Z kolei udamy się pod Ścianę Płaczu Przejdziemy do Bramy św. Szczepana, skąd udamy się do romańskiego kościoła św. Anny z XII w. – najlepiej zachowanego zabytku z okresu wypraw krzyżowych, upamiętniającego narodziny Matki Bożej oraz do sadzawki Betesda. Następnie przejdziemy ulicą Via Dolorosa.  Następnie udamy się na Syjon chrześcijański – nawiedzimy Wieczernik oraz Bazylikę Zaśnięcia  NMP. Przejdziemy  tez  oraz kościoła Św. Piotra przy Piejącym Kogucie, gdzie Piotr 3 razy zaparł się Pana Jezusa, a Jezus w Tym miejscu przed wysoką radą, był sądzony. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którymi wizyta na  Górze Oliwnej w Jerozolimie. Zobaczymy Sanktuarium Wniebowstąpienia – miejsce, w którym Pan Jezus wstąpił do Nieba. Następnie nawiedzimy klasztor sióstr Karmelitanek Bosych – Pater Noster. Tu znajduje się grota, gdzie Pan Jezus nauczył swych uczniów modlitwy Ojcze Nasz. W grocie tej odbył się także Pierwszy Sobór Jerozolimski z udziałem św. Pawła. Tu Apostołowie zadecydowali, że Dobra Nowina będzie głoszona wszystkim narodom. W tym miejscu odmówimy Skład Apostolski oraz Modlitwę Pańską. Z kolei udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał), znajdującej się przy starożytnej drodze rzymskiej, którą Pan Jezus w Niedzielę Palmową wjeżdżał na osiołku do Jerozolimy. Tutaj Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą – miastem, które nie poznało swego czasu nawiedzenia. Msza św.  Schodząc przy Dolinie Jozafata, gdzie według wizji Ezechiela dokona się Zmartwychwstanie, zobaczymy cmentarz żydowski. Dojdziemy do Bazyliki Getsemani, gdzie pomodlimy się przy skale, na której Chrystus Pan modlił się w Ogrodzie Oliwnym. Wychodząc z Bazyliki Agonii, przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi. Wejdziemy do Groty Pojmania, w której Pan Jezus został zdradzony pocałunkiem Judasza. Przejazd nad Morze Martwe – czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym przejazd do Jerycha. Zobaczymy Sykomorę Zacheusza. Możliwość zakupów w sklepie z kosmetykami z Moza Martwego. Z kolei udamy się pieszo – na Górę Kuszenia. Fakultatywnie wjazd kolejką linową. Przejazd nad Jordan – nawiedzimy miejsce chrztu Pana Jezusa. Przejazd nad Morze Martwe , wypoczynek nad Morzem Martwym – na plaży Kalia Beach, znanej przede wszystkim z obfitości leczniczego błota. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym czas wolny na zakupy. Przejazd do Qumran – zwiedzimy miejsce jednego z najsłynniejszych odkryć archeologicznych XX wieku – zwojów znad Morza Martwego.  Następnie udamy się nad Morze Martwe do Ein Bokek. Wypoczynek połączony z możliwością kąpieli i odprężenia. Wody tego niezwykłego akwenu posiadają największe na świecie stężenie soli (ok 23 %), co powoduje utrzymywanie osób, leżących bez ruchu, na powierzchni wody. Specyficzny skład wody z Morza Martwego okazuje się także leczniczy pomagając na wiele dolegliwości. Na plażach Ein Bokek spotkać można fantazyjne twory z krystalizującej się soli przypominające nieco krajobraz księżycowy.  Msza Święta na Pustyni Judzkiej koło klasztoru Ben Kosiba  – Wadi Quelt. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie,  Droga Krzyżowa ( Via Dolorosa), którą rozpoczniemy koło kaplicy Biczowania i bazyliki Ecce Homo. Stacjami Drogi Krzyżowej dotrzemy do bazyliki Grobu Pańskiego. Msza Święta w Nowym Domu Polskim u Sióstr Nazaretanek. Pobyt w starej Jerozolimie z zakupami i czasem wolnym. Przejazd do Tel Avivu – odpoczynek na plaży. Transfer na lotnisko, powrót do Polski.  Zakończenie pielgrzymki.

TERMIN:         26.02-05.03.2019                                                

CENA:              700 USD + bilet

ZAPEWNIAMY:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem w Izraelu oraz transfer na i z lotniska w Polsce,
  • przelot do Izraela i z powrotem wraz z opłatami lotniskowymi,
  • 7 noclegów w hotelach*** pokoje 2 os. z łazienkami,
  • 7 śniadań, 1 lunch, 7 obiadokolacji,
  • bilety wstępu, przewodników miejscowych, napiwki, nagłośnienie i inne wydatki programowe,
  • opiekę pilota – przewodnika
  • ubezpieczenie: NNW i KL wraz z Assistance oraz KL chorób przewlekłych.

UWAGI:

  • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Św.
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport, w którym nie może być pieczęci Syrii, Iranu, Libanu i Libii

Dodaj komentarz