Ogłoszenia duszpasterskie

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. XV Niedziela zwykła , przed nami kolejny tydzień lipca -wakacji .

2. Dziękuje panu Tomaszowi za przyjęcie zastępstwa za p. Łukasza ma miesiąc urlopu zgodnie z prawem .Pan Tomasz w niedziel w lipcu będzie go zastępował .

3.We wtorek o 10.00. msza wotywna do św. Antoniego, wspomnienie w liturgii w tym dniu św. Szymona z Lipnicy.

4. W sobotę  w liturgii Święto Marii Magdaleny .

5. W przyszła Niedziele z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących poświecenie pojazdów mechanicznych , ofiary zebrane do puszki przeznaczamy jak co roku na „ Miva Polska” czy zakup środków lokomocji dla misjonarzy.

6. Może w Internecie lub jutro w gazetach przeczytacie państwo informacje o niezwykłym odkryciu w naszym kościele a d0okładnier z zakrystii , konserwator zabytków ocenił już znalezisko , były tu różne komisje w tym tygodniu , zainteresowane jest ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego , chcą pomóc i dać środki na ekspozycje tego wykopaliska jak i na renowacje całego kościoła .Także , krótko mówiąc musimy się jeszcze pomęczyć tu w kaplicy do przyszłego roku ,bo cha cały kościół nam odnowić .Nasz Kościół jest kolebką renesansu lubelskiego , wzorem dla wszystkiego innego co w okolicy powstało .

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej : w Niedzieli m.in. artykuł wyjaśniający dziedzictwo grzechu pierworodnego , a „GN”-o trudnej sytuacji we Francji – chyba wojna domowa im grozi.

Dodaj komentarz