Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 kwietnia 2023

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową w naszej parafii mamy Rekolekcje Parafialne , prowadzi je ks. dr Wasyl Korendij proboszcz parafii św. Eliasza w Tarnopolu , na każdej mszy św. poświecenie palm.

2. Dziś o 14.00. z parafii św. Rodziny wyruszy Marsz Wdzięczności za życie i nauczanie Jana Pawła II -zachęcamy aby wziąć udział. Wieczorem o 19.00.odbedzie się tam także koncert w hołdzie św. Janowi Pawłowi II .

3.W poniedziałek i wtorek kolejne dni rekolekcyjne , porządek nabożeństw 7.00.8.30. 10.00. 18.30. zachęcamy aby się wyspowiadać ,będzie spowiedź przez dwa dni nie odkładajmy tego na Triduum .Ofiary złożone na tace w poniedziałek i wtorek przeznaczmy jako wdzięczność księdzu rekolekcjoniście .

4. Wielki Czwartek Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30.

5. Wielki Piątek dzień męki i śmierci naszego Pana  ,obowiązuje nas post ścisły , nabożeństwo drogi krzyżowej o 18.00 o 18.30. Liturgia Wielkiego Piątku .

6. Wielka Sobota – poświecenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00.co pół godziny do 13.00.  Liturgia Wigilii Paschalnej o 20.00. prosimy przynieść  świece .

7. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy o godz. 6.00. rano Procesja Rezurekcyjną ,spróbujemy przejść przez podwórze do ulicy Bernardyńskiej  chodnikiem potem na ul Dolna Panny Marii i przez bramę wrócimy do kaplicy. Mamy szczególne warunki musimy to dopasować do naszych możliwości , następna msza w Wielką Niedzielę o 8.30. i kolejne według porządku niedzielnego.

8. Mamy jeszcze  baranki Caritas na stół wielkanocny .

9. Zachęcamy do czytania parsy katolickiej w Niedzieli wiele artykułów o Janie Pawle II przypada w tym tygodniu rocznica jego śmierci .

10. Zmarli parafianie : + Jerzy Deszczak,Waldemar Zimecki,Ryszard Woznicki,Teresa Jaworska,Jolanta Świrgoń

Dodaj komentarz