Ogłoszenia duszpasterskie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 czerwca 2022

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Przeżywamy dziś XIII Niedzielę zwykłą ciągu roku , ostatnia niedziela miesiąca czerwca , w tym tygodniu kończymy w czwartek nabożeństwa czerwcowe tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nich w te kolejne dni .

2 .W miniony czwartek 23 czerwca w archidiecezji naszej miały miejsce nominacje kapłańskie , decyzją ks. Abp. Stanisława Budzika ks. Paweł Szymański kończy wraz z 30 czerwca 10 letnią prace w naszej parafii i zostaje przeniesiony na urząd wikariusza w parafii Nawrócenia św. Pawła w Bełżycach . Bardzo serdecznie dziękujemy mu za tą dekadę życia i pracy wśród nas , pamiętać będziemy w modlitwie i na nowej Niwie Pańskiej życzymy  wielu łask i Bożego błogosławieństwa . W najbliższą środę 29 na mszy o godz. 18.30. będziemy się modlić w int ks. Pawła jako dziękczynienie za Jego prace w naszej parafii i z racji imienin , serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy .Nowym wikariuszem w naszej parafii został ks. mgr Krzysztof Wójcik przeniesiony z Bełżyc , oficjalnie powitamy go w I niedziele sierpnia.

3.We wtorek w liturgii Kościoła wspominamy św. Ireneusza bp.M a o 10.00. tradycyjnie msza wotywna do św. Antoniego.

4.W środę 29 przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła msze o 7.00. 73.00. i 18.30.

5. I piątek miesiąca w tym tygodniu  i I sobota o 11.0 msza I sobotnia dla Męskiego Różańca o 18.30. dla parafian .

6. Rozpoczęliśmy wakacje , czas urlopów  i odpoczynku, dlatego jak zapowiadaliśmy kancelaria parafialna od 27 czerwca do końca wakacji czynna tylko po południu od 16.00 do 18.00. Również od przyszłej Niedzieli 3 lipca nie ma mszy o 16.30 aż  do końca sierpnia.

7.Przyszła Niedziela to I Niedziela miesiąca na mszach adoracja po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Jest to również w Archikatedrze odpust ku czci MB Płaczącej uroczysta suma o godz. 19.00. po niej procesja różańcowa . Nowy Proboszcz parafii Archikatedralnej ks. dr. Krzysztof Kwiatkowski zaprasza nas na te uroczystości.

8.Proponujemy prasę katolicką w Niedzieli artykuły o ” X Światowym Spotkaniu Rodzin  w Rzymie”, w „GN” artykuł o KUL i nowym kierunku otwartym – medycynie.

9.Zmarli parafianie: śp. +Lech Turski, Adam Zając, Waldemar Kurzak , Jacek Nowak , Zenona Mełgieś. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.

Dodaj komentarz