Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27 listopada 2022

I NIEDZIELA ADWENTU

1.Dziś I Niedziela Adwentu -nowy rok liturgiczny , czas przygotowania na spotkanie z Bogiem w wieczności liturgia o tym będzie mówić aż do 16 grudnia potem drugi etap Adwentu przygotowanie do spotkania z Panem , który przychodzi do nas w pamiątce swoich narodzin w liturgii te treści od 16 grudnia do 25 grudnia .Nabożeństwo związane z Adwentem to msza św. Roratnia ,czyli razem z Maryją czuwamy , oczekujemy przyjścia Zbawiciela , w tym roku ze względu na warunki o  godz. 7.00.

2.We wtorek zapraszamy na mszę wotywną do św. Antoniego o godz. 10.00.

3 W środę święto św. Andrzeja Apostoła .

4.I czwartek miesiąca w tym tygodniu wypada po mszy wieczorowej wystawienie Naj. Sakramentu i modlitwy w int osób konsekrowanych i o powołania.

5. I piątek miesiąca odwiedzimy chorych od 9.00.

6.I sobota miesiąca o 11.00 . msza i różaniec dla grupy Męskiego Różańca , jednocześnie jest to dzień wspomnienia św. Franciszka Ksawerego , po mszy wieczorowej nabożeństwo I sobotnie.

7. I Niedziela miesiąca na mszach adoracja przed sumą zmiana tajemnic różańcowych, zmienimy to spotkanie na 11.15 .   ponieważ  dzieci I komunijne będą miały w pierwsze niedziele miesiąca spotkanie przygotowujące do I Komunii św. o 12.30. przed mszą potem dla nich msza.

8. Planujemy wizytę duszpasterska w tym roku , oczywiście jeśli nic niespodziewanego nam nie przeszkodzi. Wracamy do starej praktyki kolędowej , w przyszłą niedzielę podamy plan  wizyty postaramy się wydrukować tę informacje aby zabrać sobie do domu , opublikowana będzie na stronie internetowej i  trzy dni przed planowaną kolędą pojawią się również afisze w kamienicach i blokach , chętnych na wizytę pasterską prosimy by na tych afiszach wpisali numer swojego mieszkania , wtedy będziemy wiedzieli ,że jesteśmy oczekiwani., i zapukamy tam , gdzie nas oczekują .Nie ma obowiązku przyjęcia księdza po kolędzie, ale warto się spotkać choć raz na jakiś czas ze swoimi duszpasterzami , żebyśmy mieli pojęcie kto jest parafianinem , czy w ogóle wierzącym .

9.Prasa Katolicka : Niedziela proponuje m.in. artykuł „ Sakrament to nie automat”.

„GN” – poleca tytuł „ Kto chce zakazać spowiedzi dzieci?.

10. Zmarli parafianie: śp. Piotr Matwiej .

Dodaj komentarz