Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu

15 marca 2020

 1. Nasza nadzieja jest złożona w Chrystusie. W tym czasie próby będziemy robić co w naszej mocy, aby przy zachowaniu maksymalnych środków ostrożności, pozostając w zgodzie z zaleceniami władz cywilnych i kościelnych ułatwić wiernym dostęp do Eucharystii, która jest Chlebem Życia. Na czas ogłoszonego przez Rząd zagrożenia epidemiologicznego i obowiązywania zakazu zgromadzeń powyżej 50 osób przygotowaliśmy kaplicę św. Józefa, która może przyjąć taką właśnie liczbę osób. Jeśli więc zdarzyłoby się, że jest nas już w czasie modlitwy w kościele więcej, niż 48 osób, kolejny przychodzący wierni będą zaproszeni do kaplicy św. Józefa, gdzie ksiądz odprawi dla nich mszę św. W tym czasie próby łączymy się duchowo z chorymi, zaangażowanymi w powstrzymanie epidemii, ze wszystkimi, którzy pozostając w domach korzystają z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Otaczamy naszą modlitwą tych, którzy z narażeniem własnego zdrowia i życia ratują nasze życie i zdrowie, ponoszą ciężar podejmowania decyzji a także  niosą nam pokarm dla duszy i dla ciała. Wszak najbardziej narażoną na zakażenie grupą pozostają w tej chwili pracownicy sklepów.
 2. Dziś ostatni dzień naszych parafialnych rekolekcji. Módlmy się za księdza rekolekcjonistę, za całą naszą wspólnotę parafialną i wszystkich, których spotykamy na naszej drodze życia. Niech nasza postawa będzie świadectwem wiary, chrześcijańskiej nadziei i nadprzyrodzonej miłości. Ofiary składane na tacę przeznaczone są jako nasz dar serca dla księdza rekolekcjonisty.
 3. Od wtorku rozpoczynamy modlitwę 13 wtorków przed uroczystością odpustową. W chwilach trudnych zawsze uciekamy się pod opiekę naszych potężnych orędowników w niebie. Niech zawierzenie św. Antoniemu pomoże nam przetrwać ten czas próby, aby nie ucierpiała nasza wiara, i aby Bóg zachował nas w zdrowie dla Jego większej chwały ku pożytkowi dusz ludzkich.
 4. Codziennie o godz. 20.30 jako kapłani będziemy modlić się modlitwą różańcową polecając Bogu nas wszystkich, całą naszą duchową wspólnotę parafialną prosząc Boga o ustanie zarazy oraz ocalenie wiary w naszych sercach. Prosimy o duchową modlitewną łączność i trwanie z nami na modlitwę we własnych domach.
 5. Począwszy od jutra będziemy starali się otworzyć kościół na indywidualną modlitwę w godzinie miłosierdzia. Kapłan na chwilę przed godziną 15 stą otworzy kościół, wystawi Chrystusa w Najświętszym sakramencie. Będzie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz błogosławieństwo Najświętszym sakramentem z intencją ogarnięcia wszystkich, także pozostających w domach.
 6. Msza św. o 11.30 będzie transmitowana przez Internet. Dostęp ze strony internetowej parafii. Postaramy się także transmitować codziennie mszę św. o 18.30.
 7. Zaplanowane przez nas pielgrzymki staramy się w porozumieniu z ich uczestnikami przekładać na drugą połowę roku. Wszystkich, którzy wpłacili już zaliczki chcemy zapewnić, że ich wpłaty nie przepadły, zaś decyzję o nowych terminach będziemy podejmować wspólnie po ustaniu zarazy.
 8. Kancelaria parafialna pozostaje otwarta, ale prosimy o zachowanie szczególnych środków ostrożności, ograniczając się do załatwiania najpilniejszych spraw. Przypominamy, że intencje mszy św. możemy zamawiać telefonicznie i przez Internet.
 9. 19 marca Uroczystość św. Józefa. Błogosławieństwo mężów i Ojców. Porządek mszy św. 7.00, 8.30, 10.00, 18.30.
 10. Prosimy o śledzenie bieżących informacji na stronie internetowej parafii oraz na Fanpage parafialnym. Sytuacja zmienia się dynamicznie, będziemy reagować na bieżąco, gdyby pojawiły się nowe zarządzenia władz cywilnych lub kościelnych.
 11. W minionym tygodniu do Pana odeszli: śp. Krystyna Turżańska, Tomasz Kowalik,  Roman Brus, Izolda Kęsik, Anna Czachorowska.

Dodaj komentarz