OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 kwietnia 2020 III NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Wszystkich, którzy przychodzą na modlitwę do naszego kościoła zapewniamy, że oprócz miejsc w kościele dysponujemy przestrzenią na tzw. Ogródku Maryjnym, gdzie przy otwartych drzwiach można uczestniczyć we mszy św., przystąpić do spowiedzi i przyjąć komunię świętą. Dla tych, którzy są dziś u nas po raz pierwszy przypominam, że msze św. na tygodniu odprawiamy o 7.00, 7.30 i 18.30 zaś w Uroczystości wolne od pracy i niedziele 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.30 i 18.30. Nabożeństwa okresowe (już od 1 maja nabożeństwa majowe o godz. 18.00) Spowiedź w czasie mszy św. i nabożeństw.
  2. W czasach ograniczeń jakich doświadczamy dodatkowo zapraszamy wiernych do codziennej modlitwy w godzinie Bożego miłosierdzia. Kwadrans od 15.00 do 15.15 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Ponadto codziennie po każdej mszy wieczorowej godzinna adoracja z odmawianiem czterech części różańca świętego. Warto zaznaczyć że Ojciec Święty zachęca nas abyśmy w maju w sposób szczególny sięgnęli po różaniec.
  3. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, zatem po ostatniej mszy św. rozdawać będziemy przed kościołem tzw. Boże Krówki. Cukierki zawierające wewnątrz opakowania jakąś złotą myśl któregoś ze świętych. Zwykle przy tej okazji zbieramy ofiary na wybrane potrzeby naszej parafii. Tym razem ofiary przeznaczone będą na potrzeby wynikające z konieczności opłacania rachunków Parafii. Tylko w kwietniu rachunki nie licząc podatków wyniosły ponad 9 tys. zł. Pokrywamy je póki co na bieżąco właśnie dzięki wielkiej ofiarności wiernych, za co składam szczególne Bóg zapłać. Za wszystkie modlitwy, pomoc w porządkach w kościele, podarowane środki czystości oraz ofiary składane na tacę, przekazywane księżom oraz wpłaty na konto parafialne czy konto Fundacji pod Damaszkiem.
  4. W pierwszą sobotę maja zapraszamy szczególnie panów na Męski różaniec. Msza św. o 18.30, kwadrans rozważań przed Najświętszym Sakramentem oraz cztery części Różańca świętego. Jeśli będzie nas więcej niż liczba wynikająca z bieżących ograniczeń, reszta modlących się będzie na Ogródku Maryjnym. Prosimy o zwrócenie uwagi na wymagane od nas środki ostrożności.
  5. W naszej parafii prasa katolicka dostępna jest za dowolną ofiarą. Może warto wziąć jakiś numer Niedzieli czy Gościa Niedzielnego i ofiarować komuś z sąsiadów, którzy ze względu na wiek lub chorobę nie mogą jeszcze przyjść do kościoła.
  6. Mamy wolne intencje na miesiąc maj na msze św. Możemy też przyjąć na msze św. gregoriańskie. Ofiary z tytułu wszystkich posług w naszej parafii są dowolnej wysokości. Nikomu nie sugerujemy i nie określamy minimalnych czy maksymalnych kwot. W przypadku mszy św. gregoriańskiej jedynie prosimy, by wziąć pod uwagę że ofiara składana przy jej zamawianiu dotyczy 30 kolejnych mszy…
  7. W czwartek wznawiamy konferencje przedmałżeńskie. Zapraszamy na godz. 19.15. Różaniec z adoracją Najświętszego Sakramentu będzie w tym dniu odmawiany w kaplicy św. Józefa.
  8. W piątek, 1 maja Arcybiskup Lubelski udzielił dyspensy od charakteru pokutnego piątku, zachęcając wiernych korzystających z niej do zamiany postu na inne uczynki miłosierdzia.
  9. W minionym tygodniu przed ołtarzem Pańskim ślubowali sobie Andrzej Szyszkowski i Tatiana Rotari. Do Pana odeszli śp. Krystyna Naraniecka, Michalina Łajca, Maria Jachymek i Lucyna Stachyra

Dodaj komentarz