Ogłoszenia parafialne

Parafia rzymskokatolicka
pw. Nawrócenia św. Pawła
20-109 Lublin, Bernardyńska 5
tel: 81 5348490

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
19 września 2021
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś XXV Niedziela zwykła w ciągu roku , do końca września przyjmujemy zgłoszenia dzieci do I Komunii św. parafialnej i młodzieży do bierzmowania , informacje szczegółowe i ks. Pawła.
2.W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspomnienia jutro św. Andrzeja Kim Teonga i towarzyszy koreańskich męczenników .We wtorek jest św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie o 10.00 msza wotywna do św. Antoniego. W czwartek wspomnienie Św. Ojca Pio z San Giovani Rotondo.
3.25 września w sobotę o 11.00. w Archikatedrze Lubelskiej nastąpi uroczyste otwarcie III Synodu Lubelskiego , wydarzenie to będzie również dziękczynieniem za beatyfikacje bp. lubelskiej kard. St. Wyszyńskiego zachęcamy wiernych do uczestnictwa w transmisji mszy sw. za pomocą mediów elektronicznych.

 1. Jest okazja do grupowe parafialnego obejrzenia filmu o Prymasie Wyszyńskim w Kinie „Bajka” jeśli byli by chętni to zapraszamy do zakrystii aby się zapisać , jeśli będzie 0odpowiednia grupa to ceny będą niższe dla nas.
  5.W przyszłą Niedziele po mszy wieczorowej w naszym kościele będzie koncert organowy p. Stanisława Maryjewskiego w ramach podziękowania za beatyfikacje Kard. Wyszyńskiego , usłyszymy pieśni religijne i muzykę klasyczną. – serdecznie zapraszamy parafian i mieszkańców Lublina.
 2. Trwa w kościele wystawa związana z przybliżeniem historii życia naszego biskupa lubelskiego bł. Władysława Gorala – zachęcamy żeby poznać sylwetkę błogosławionego .
  7.Przypominamy o pielgrzymce w sobotę 25 września do Łańcuta , Strachocina , Dębowca i Dukli organizowanej przez parafialna grupę Radia Maryja szczegółowe informacje i zapisy u p. Emilii telefon kontaktowy zamieszczony na ogłodzeniu w gablocie.
  8.Złożylismy projekt renowacji obrazu św. Walentego został pozytywnie rozpatrzony , mamy pozwolenie , obraz został zabrany do Krakowa , podobnie został złożony projekt renowacji ambony i stalli w prezbiterium czekamy na odpowiedz – myślę ,że pozytywną.
  8.Polecamy prasę katolicką w Niedzieli polecamy artykuł „ Sąd Nad Ojcem Pio” a w „GN” artykuł promujący film o kadr. Wyszyńskim – pt.” Nie zabijaj – miłuj.”
 3. Zmarli parafianie : śp. Władysława Siedlecka.

Dodaj komentarz