OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23 lutego 2020

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem w godzinach 7.00, 8.30, 10.00 oraz 18.30
 2. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły. czyli ilościowy oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W okresie Wielkiego postu zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne. Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 18.00 oraz Gorzkie Żale w niedziele o 18.00.
 4. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu rozpocznie się zgodnie z Tradycją Rzymską pielgrzymka do 40 kościołów stacyjnych Miasta. W naszym kościele powitamy pielgrzymów w poniedziałek 2 marca na mszach św. o godz. 7.00 i 18.30. Harmonogram pielgrzymki w gablocie przed kościołem.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.30 wszystkich, którzy pragną włączyć się w rozpoczynający się 7 marca Męski Różaniec. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz wyjście na miasto na wspólną modlitwę różańcową.
 6. 3 marca o godz. 17.00 Księgarnia św. Pawła przy ul. Królewskiej zaprasza na spotkanie z autorem biografii ojca Klimuszki. Szczegóły na plakacie.
 7. Rozpoczęliśmy internetową zbiórkę na renowację ołtarza i obrazu św. Walentego pod hasłem: „Znalazłeś miłość swojego życia, ozłoć św. Walentego”. Link do zbiórki założonej na portalu zrzutka.pl umieszczony jest na stronie internetowej Parafii oraz Fanpage parafii. Ofiary można też przekazywać bezpośrednio na konto parafii oraz bezpośrednio duszpasterzom parafii jak też w biurze Fundacji pod Damaszkiem. Na ten cel przeznaczona jest dzisiejsza zbiórka ofiar do puszki, jaka odbywa się co miesiąc przy okazji rozdawania „Bożych Krówek” w ostatnią niedzielę miesiąca.
 8. Składam serdeczne podziękowania za dystrybucję programów pielgrzymek wyłożonych na stoliku pod chórem oraz udostępnianie w Internecie. Tegoroczny nabór odbywa się dobrze i mamy nadzieję, że zaowocuje on konkretnymi duchowymi i materialnymi owocami, z jakich korzysta nasza parafia. Wszystkich zainteresowanych pielgrzymkami zapraszam na spotkanie po mszy św. o 11.30. Na mszy modlić się będziemy w sposób szczególny za naszych pielgrzymów pielgrzymujących z Fundacją Pod Damaszkiem. Pielgrzymów chcących dołączyć do pielgrzymek na Sycylię oraz do Fatimy i Santiago de Compostella proszę o szybkie podejmowanie decyzji ze względu na ograniczoną liczbę zakupionych biletów lotniczych.
 9. Fundacja pod Damaszkiem zaprasza do korzystania z Przystani Wsparcia Życia Rodzinnego. Zgłaszać się można bezpośrednio do biura obok kancelarii, lub wcześniej umawiać spotkanie pod tel. +48 691 345 293, albo mailowo biuro@poddamaszkiem.pl
 10. Serdecznie dziękuję Fundacji pod Damaszkiem za ufundowanie tła za ołtarzem, maskującego rusztowanie. Koszt samego wydruku wynosi ponad 2 tys. PLN.
 11. Spółka „Audiofon” (www.audiofon.com.pl) mieszcząca się przy ul. Bernardyńskiej 10 zaprasza na bezpłatne sprawdzenie aparatów słuchowych. Informacje na plakacie w gablocie.
 12. W minionym tygodniu do Pana odeszli: śp. Janusz Szynhaił i Henryka Kwiatuszewska.

Dodaj komentarz