OGŁOSZENIA PARAFIALNE

8 marca 2020

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Rozpoczynamy zapisy kandydatów do bierzmowania na przyszły rok. Dotyczy uczniów klas VII szkoły podstawowej i starszych. Zapisy potrwają przez Wielki Post.
 2. W okresie Wielkiego postu zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne. Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 18.00 oraz Gorzkie Żale w niedziele o 18.00.
 3. W najbliższy piątek rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne. Odbędą się w dniach 13 – 14 – 15 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Ochal. Msze św. z nauką rekolekcyjną w piątek i sobotę o 7.00, 8.30, 10.00 i 18.30. W niedzielę bez zmian.
 4. Msza św. rekolekcyjna 14 marca o 18.30 sprawowana będzie jako Msza o Miłość z katechezą rekolekcyjną o miłości i czuwaniem przy relikwiach św. Walentego. Temat katechezy to „Hymn do miłości”.
 5. W Uroczystość św. Józefa 19 marca zapraszamy na msze św. w porządku tzw. „półświątecznym”. 7.00, 08.30, 10.00 i 18.30. Na mszy św. o 18.30 uroczyste błogosławieństwo rodzin. Zapraszamy więc mężów i ojców, aby w otoczeniu żon i dzieci tego dnia wspólnie wypraszali potrzebne łaski dla siebie i swoich rodzin. Msza św. o 18.30 będzie sprawowana jako msza św. zbiorowa. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.
 6. 20 marca z archikatedry wyruszy kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Przez naszą parafię przebiegała będzie trasa „czarna”. Tego dnia nasz kościół będzie dodatkowo otwarty na modlitwę pomiędzy 20 a 22.00.
 7. Podobnie jak w św. Józefa ojców, w Uroczystość Zwiastowania Matki Bożej, 25 marca zapraszamy na 18.30 mamy spodziewające się dzieci na wspólną modlitwę i specjalne błogosławieństwo. Te panie, które zechcą otrzymać pamiątkowy dyplom z racji przyjętego błogosławieństwa prosimy o wcześniejszy kontakt. Na mszy św. o 18.30 będzie również tego dnia przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego.
 8. Wolontariusz Fundacji Życie i Rodzina rozpoczynają dziś zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem mającym zapobiec publicznej demoralizacji poprzez tzw. „Marsze Równości”. Podpisy zbierane będą przed kościołem po mszy św.
 9. Przy wyjściu z kościoła wystawiona jest puszka na ofiary składane na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. Zebrane ofiary jako Parafia zobowiązani jesteśmy przekazać do Kurii Metropolitalnej w Lublinie.
 10. Zapraszamy na organizowane przez nas pielgrzymki. Informujemy jednocześnie, iż dopóki Rzym i okolice pozostają strefą bezpieczną i wolną od wirusa, Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II 16 – 23 kwietnia jest planowana do realizacji zgodnie z planem i wciąż przyjmujemy zapisy. Kontynuujemy także zapisy na autokarowe pielgrzymki do Włoch planowane na czerwiec i lipiec – sierpień, zastrzegając możliwość zmian, gdyby okazało się że sytuacja epidemiologiczna zagraża bezpieczeństwu pielgrzymów i załogi.
 11. W minionym tygodniu do Pana odeszli: śp. Andrzej Siedlaczek, Jadwiga Kozakiewicz, Władysława Bryda i Tomasz Kowalik.

Dodaj komentarz